reklama

reklama

/>

PSL z nowym programem wyborczym, z nowymi "twarzami" partii?

PSL z nowym programem wyborczym, z nowymi "twarzami" partii?

Przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego, tuż po sobotniej konwencji partii przedstawili swój program wyborczy w Kielcach. Na poniedziałkowe spotkanie zaproszono włodarzy gmin i powiatów, zabrakło jednak głównych członków klubu z regionu. W imieniu marszałka województwa świętokrzyskiego i jego zastępców przemawiał rzecznik PSL w Kielcach Karol Kliś

Polskie Stronnictwo Ludowe przekonuje wyborców do samorządowego programu „Rzeczpospolita Samorządowa”, który w sobotę władze partii przedstawiły podczas konwencji w Kraśniku.Szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz jako najważniejsze założenia dokumentu wymienił pomysł zwolnienia z podatków i składek rent i emerytur, walkę ze smogiem przez między innymi postawienie na odnawialne źródła energii, czy tworzenie świetlic tzw. „reymontówek” w każdej gminie. Podczas konferencji prasowej w Kielcach przedstawiciele samorządów mówili o pozostałym punktach takich jak bezpłatna komunikacja dla dzieci, zapewnienie darmowych miejsc w żłobkach czy skróceniu o godzinę czasu pracy dla rodziców dzieci do 10 roku życia. O tym w jaki sposób założenia PSL mogą przełożyć się na lokalne samorządy mówili przedstawiciele gmin i powiatów z województwa świętokrzyskiego, między innymi: Grzegorz Dziubek - burmistrz Włoszczowy, Alina Siwonia - Wójt gminy Raków, czy Michał Godowski - starosta kielecki. 

Program „Rzeczpospolita Samorządowa” ogłoszono chwilę po tym kiedy na jaw wyszły informacje że z PSL-u odchodzi Mieczysław Baszko zasilając szeregi Porozumienia Jarosława Gowina. Oznaczać to miało że Polskie Stronnictwo Ludowe stanie się kołem poselskim, tracąc miano klubu. Potrzebni są więc nowi członkowie. Dziś już wiadomo że w szeregi partii wszedł Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów. 

Ludowcy do wyborów samorządowych zamierzają stanąć „solo” czyli pod własnym szyldem, z własnymi listami - zapewnia Karol Kliś. Słowa przedstawicieli partii zdają się być potwierdzeniem tego, że PSL nie weźmie udziału w wyborach samorządowych razem z innymi ugrupowaniami opozycyjnymi.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •