Spełnijmy marzenia małych pacjentów: Każdego dnia walczą z rakiem, pokonanie choroby to ich największe marzenie. Ale mali pacjenci  Oddziału Onkologii i Hematologii  Dziecięcej  mają też i te małe marzenia.  W ich spełnieniu może pomóc każdy kto 2 września wybierze się na charytatywny koncert  na Kadzielni – wystarczy kupić bilet i sprawić dzieciom radość w trudnych chwilach. Meble-Spaghetti w Instytucie Dizajnu: Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę mebli „Spaghetti”, które cieszyły się największą popularnością w Polsce w II połowie lat 50. Kolejne oszustwo "na wnuczka" w regionie: Oszuści znów wyłudzili pieniądze metodą "na wnuczka". Wczorajszej nocy w Sandomierzu ofiarą przestępstwa została 80-letnia kobieta, od której wyłudzono ponad 8 000 zł. Będą nowe miejsca pracy: Hala po dawnych Skarżyskich Zakładach Obuwniczych Fosko ponownie zostanie zagospodarowana. Już niebawem zacznie tam działać firma produkcyjna, która już poszukuje pracowników.  W niedzielę dożynki powiatowe: Zbliża się doroczne święto plonów powiatu kieleckiego. Tym razem gospodarzem imprezy będzie gmina Łagów. Główne uroczystości odbędą się na Placu Targowym w Woli Łagowskiej. Caritas pomaga w przygotowaniu szkolnej wyprawki: Zeszyty, piórniki, kredki czy flamastry – wszystko to jest potrzebne do szkoły, ale nie wszystkich stać na wyprawkę. Akcja kieleckiej Caritas „Tornister pełen uśmiechu” od wielu lat pomaga ubogim rodzinom w skompletowaniu szkolnych przyborów dla dzieci. Jest defibrylator za ,,Koziołki,,: Powiat konecki wzbogacił się o przenośny defibrylator, który już za kilka dni zawiśnie w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Defibrylator, to nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Koziołek”, który od 2000 roku organizowany jest przez wojewodę świętokrzyskiego. Żegnamy wakacje marszobiegiem: W ostatnią sobotę sierpnia powiat skarżyski zaprasza do udziału w Marszobiegu Powiatowym „Żegnamy wakacje”. Zapisy ciągle trwają. Kolej „przyspiesza” połączenie w stronę Warszawy: Dwie i pół godziny – tyle obecnie trwa podróż pociągiem z Kielc do Warszawy. Niebawem do stolicy dotrzemy jeszcze szybciej. PKP PLK ogłosiło przetarg na budowę łącznicy kolejowej w Czarncy, dzięki której pociągi będą sprawniej wjeżdżać na Centralną Magistralę Kolejową. Inwestycja zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Świętokrzyskiego, a jej łączny koszt to ponad 42 mln zł. Rusza budowa ronda. Będą utrudnienia: Od środy, 23 sierpnia, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu związanych z rozpoczęciem budowy ronda turbinowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 42 z ulicą Krakowską.
Menu
reklama
reklama

Jak się zachować w czasie burzy?

Unikajmy parkowania aut pod drzewami, usuwajmy także z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie. Nie zapominajmy zabezpieczyć okien. Corocznie w wyniku wyładowań atmosferycznych ginie kilkadziesiąt osób.

Czytaj dalej...

Nieletni z narkotykami

Policjanci z włoszczowskiej komendy zatrzymali 17-letniego mieszkańca powiatu zawierciańskiego podejrzanego o posiadanie narkotyków. Przy nastolatku funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 16 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Niedozwolone środki próbował ukryć w bieliźnie. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej...

Kolejny złodziej zatrzymany

Włoszczowscy policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież pieniędzy. Mieszkaniec Włoszczowy zabrał nie należącą do niego reklamówkę z zakupami oraz torebkę, w której znajdowały się m.in. pieniądze w kwocie ponad 900 złotych. Następnie wszystkie przedmioty, oprócz pieniędzy, podrzucił pod wejście do kościoła. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Czytaj dalej...

Zabezpieczony przejazd

W ramach kampanii społecznej pn. „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko” włoszczowscy mundurowi w współpracy z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei wraz z pracownikami kolei przeprowadzili  akcje  w pobliżu  przejazdu kolejowego w Woli Wiśniowej.

Czytaj dalej...

Przyjechał bez uprawnień, by ukraść paliwo

Przyjechał samochodem na stację paliw w powiecie włoszczowskim, zatankował blisko 30 litrów benzyny i nie płacąc odjechał. Gdy został zatrzymany przez policyjny patrol, okazało się również, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami oraz stałego miejsca pobytu. Za popełnione wykroczenia 18 -latek został już ukarany przez włoszczowski sąd.

Czytaj dalej...

Ruszyli z dużą inwestycją

Ruszyły prace  remontowe związane z  boiskiem przy Zespole Placówek Oświatowych numer 2 we Włoszczowie. Boisko przy „dwójce” będzie jednym z najnowocześniejszych szkolnych kompleksów sportowych w województwie świętokrzyskim.

Czytaj dalej...

Trwa modernizacja Centralnej Magistrali Kolejowej. Od poniedziałku utrudnienia na stacji Włoszczowa Północ

Z powodu trwającego remontu Centralnej Magistrali Kolejowej pociągi z Krakowa do Warszawy będą jechać nawet do 100 minut dłużej. Inwestycja, która trwa już od wiosny, ma przyspieszyć kursowanie składów między południem kraju, a stolicą. Po modernizacji niektóre pociągi przyśpieszą do  200 km/h.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy