"Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry" o wykonaniu budżetu: Zapraszamy na kolejny odcinek programu "Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry". Unieważniono przetarg dotyczący budowy ulicy Ponurego: Historii ulicy Ponurego ciąg dalszy. Sport Challenge 2017: piłka nożna i siatkówka plażowa: W miniony weekend odbyły się pierwsze, wakacyjne spotkania ze Sport Challenge 2017. Na kompleksie boisk Orlik 2012 rozegrane zostały turnieje piłki nożnej i siatkówki plażowej. Wydarzeniu patronuje nasza telewizja. Skarżyski szpital uwzględniony w sieci szpitali: Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej znalazł się w opublikowanej we wtorek sieci szpitali. Bezbramkowy sparing Korony: Bez bramek zakończył się pierwszy w tym sezonie sparing Korony Kielce. Rywalem „żółto-czerwonych” był beniaminek I ligi, Puszcza Niepołomice. Tuż po tym meczu trener Gino Lettieri podał nazwiska 22 zawodników, których zabierze na obóz przygotowawczy do Bremy. Jechał 172 km na godzinę bo… ,,lubi się ścigać’’: Policjanci zatrzymali dwóch kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyźni przez najbliższe 3 miesiące nie usiądą za kierownicą. Targi Pracy na kieleckim Rynku: Na kieleckim Rynku odbyły się Plenerowe Targi Pracy. Wzięło w nich udział 20 wystawców, którzy oferowali ponad tysiąc miejsc pracy. Poszukiwani byli m.in. pracownicy produkcji, gastronomii, wykwalifikowani pracownicy fizyczni i sprzedawcy. Przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich zapraszają do Urzędu Marszałkowskiego: W Urzędzie Marszałkowskim można uzyskać pomoc i skonsultować się z przedstawicielem Rzecznika Praw Obywatelskich. W tym miesiącu dyżur przypada 29 czerwca. Punkt Przyjęć Interesantów będzie czynny  w godzinach od 11.00 do 15.00 na I piętrze w pokoju 112. Jest zarzut zabójstwa w sprawie śmierci proboszcza w Tarnawie: Wracamy do sprawy śmierci proboszcza w Tarnawie. We wtorek kielecka prokuratura postawiła zarzut zabójstwa podejrzanemu 26-latkowi. Wystąpiono także o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Sieć szpitali w Świętokrzyskiem przyjęta: Na świętokrzyskiej liście sieci szpitali - dwadzieścia placówek. Dwie lecznice nie dostaną ryczałtu. O kontrakty będą walczyć w konkursach, podobnie jak niektóre oddziały planowe. O szczegółach sieci mówiły w środę wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i dyrektor świętokrzyskiego NFZ.
Menu
reklama
reklama

Kolejne dni, kolejne zatrzymane prawa jazdy

Pomimo licznych apeli o rozwagę i ostrożność na drodze w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy lekceważą i nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. W ostatni weekend włoszczowscy policjanci zatrzymali uprawnienia 4 kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h.

Czytaj dalej...

"Łajza" po ojcowsku

Miłośnicy turystyki wędrownej tym razem 25 czerwca br. przemierzali szlaki turystyczne Ojcowskiego Parku Narodowego i odwiedzili zamek w Pieskowej Skale - czyli jedne z najładniejszych miejsc w Polsce.

Czytaj dalej...

"Łapki na kierownicę"

Ruszyła ogólnopolska kampania pod hasłem ,, Łapki na kierownicę’’. Na terenie garnizonu świętokrzyskiego do 25 czerwca policjanci będą sprawdzać oraz edukować kierujących wręczając materiały profilaktyczne, dotyczące zagrożeń wynikających z używania telefonów komórkowych podczas jazdy.

Czytaj dalej...

Po alkoholu przekroczył prędkość

Pomimo wielu apeli o bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz rozsądek za kierownicą, nadal wielu kierujących nie stosuje się do obowiązującego prawa. W niedzielę włoszczowscy policjanci zatrzymali do kontroli Peugeota, którego kierujący oprócz tego, że w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 35 km/h, dodatkowo był pod wpływem alkoholu. 

Czytaj dalej...

Policjanci przestrzegali przed zagrożeniami w sieci

W ramach wojewódzkiego projektu „ Cyberbank ” włoszczowscy policjanci przeprowadzili dla seniorów warsztaty z zakresu bezpieczeństwa w sieci. W spotkaniu, które odbyło się w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie uczestniczyła również Pani Mariola Piech, która prowadzi dla seniorów warsztaty „Komputer nie taki straszny”

Czytaj dalej...

Dzień Dziecka z policją

Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaków w Koniecznie odwiedzili policjanci z włoszczowskiej komendy. Niespodzianką dla najmłodszych było m.in. wspólne kolorowanie rysunków, pokaz sprzętu policyjnego , a każde dziecko mogło również zrobić sobie odcisk swojego palca.

Czytaj dalej...

Powstanie przedszkole integracyjne

W Łącznej w tamtejszej bibliotece zostały podpisane umowy z włodarzami gmin, powiatów i stowarzyszeń województwa świętokrzyskiego na dofinansowanie zadań w ramach działania „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Z tego działania we Włoszczowie  powstanie przedszkole z oddziałami integracyjnymi.

Czytaj dalej...

Jubileusz koronacji Matki Boskiej Włoszczowskiej

Mija 10 lat od koronacji papieskimi diademami obrazu Najświętszej Maryi Panny z Dzieciątkiem Jezus oraz ogłoszenia Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie. Z tej okazji Kuria Diecezjalna w Kielcach wystosowała komunikat do wiernych z prośbą o obecność na nadchodzącej uroczystości. Jubileuszowe święto zaplanowane są na 12 czerwca o godz. 17.00. Darem wiernych na Jubileusz jest odnowienie kościoła i polichromia zdobiąca sklepienie świątyni.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy