Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny. 
Menu
reklama
reklama

Przeżył potrącenie przez pociąg

O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.

Czytaj dalej...

Traktorem od krawężnika do krawężnika

Policjanci włoszczowskiej drogówki zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy, którego kierujący jechał dodatkowo z doczepionym rozrzutnikiem. Jak się okazało 44-letni szofer jedzie pomimo, że nie ma uprawnień do kierowania, a w jego organizmie jest ponad 2 promile alkoholu. Teraz nieodpowiedzialny kierujący odpowie przed sądem.

Czytaj dalej...

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Policjanci apelują do rowerzystów i pieszych poruszających się po drogach, aby zadbali o własne bezpieczeństwo w związku z jesienną porą roku. Dzień jest coraz krótszy, szybciej zapada zmrok. Poruszając się po drodze bądź widoczny. Swoim jaskrawym ubraniem i noszonymi elementami odblaskowymi ostrzegaj kierowców, że jesteś na drodze.

Czytaj dalej...

Publiczne toalety na cenzurowanym

Dwie nastolatki z gminy Włoszczowa odpowiedzą przed sądem za uszkodzenie wyposażenia publicznej toalety we Włoszczowie. Straty jakich dokonały Urząd Gminy oszacował na kwotę 1300 złotych. Ustawodawca za uszkodzenie mienia przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Czytaj dalej...

Przebojowa sobota za darmo w Kurzelowie

30 września o godzinie 17:00 w Domu Kultury w Kurzelowie odbędzie się koncert instrumentalny, w którym usłyszymy niezapomniane przeboje Henryka Warsa, Zygmunta Białostockiego i Jerzego Petersburskiego. Szykuje się wspaniała zabawa. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Polecamy!

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy