Spełnijmy marzenia małych pacjentów: Każdego dnia walczą z rakiem, pokonanie choroby to ich największe marzenie. Ale mali pacjenci  Oddziału Onkologii i Hematologii  Dziecięcej  mają też i te małe marzenia.  W ich spełnieniu może pomóc każdy kto 2 września wybierze się na charytatywny koncert  na Kadzielni – wystarczy kupić bilet i sprawić dzieciom radość w trudnych chwilach. Meble-Spaghetti w Instytucie Dizajnu: Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę mebli „Spaghetti”, które cieszyły się największą popularnością w Polsce w II połowie lat 50. Kolejne oszustwo "na wnuczka" w regionie: Oszuści znów wyłudzili pieniądze metodą "na wnuczka". Wczorajszej nocy w Sandomierzu ofiarą przestępstwa została 80-letnia kobieta, od której wyłudzono ponad 8 000 zł. Będą nowe miejsca pracy: Hala po dawnych Skarżyskich Zakładach Obuwniczych Fosko ponownie zostanie zagospodarowana. Już niebawem zacznie tam działać firma produkcyjna, która już poszukuje pracowników.  W niedzielę dożynki powiatowe: Zbliża się doroczne święto plonów powiatu kieleckiego. Tym razem gospodarzem imprezy będzie gmina Łagów. Główne uroczystości odbędą się na Placu Targowym w Woli Łagowskiej. Caritas pomaga w przygotowaniu szkolnej wyprawki: Zeszyty, piórniki, kredki czy flamastry – wszystko to jest potrzebne do szkoły, ale nie wszystkich stać na wyprawkę. Akcja kieleckiej Caritas „Tornister pełen uśmiechu” od wielu lat pomaga ubogim rodzinom w skompletowaniu szkolnych przyborów dla dzieci. Jest defibrylator za ,,Koziołki,,: Powiat konecki wzbogacił się o przenośny defibrylator, który już za kilka dni zawiśnie w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Defibrylator, to nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Koziołek”, który od 2000 roku organizowany jest przez wojewodę świętokrzyskiego. Żegnamy wakacje marszobiegiem: W ostatnią sobotę sierpnia powiat skarżyski zaprasza do udziału w Marszobiegu Powiatowym „Żegnamy wakacje”. Zapisy ciągle trwają. Kolej „przyspiesza” połączenie w stronę Warszawy: Dwie i pół godziny – tyle obecnie trwa podróż pociągiem z Kielc do Warszawy. Niebawem do stolicy dotrzemy jeszcze szybciej. PKP PLK ogłosiło przetarg na budowę łącznicy kolejowej w Czarncy, dzięki której pociągi będą sprawniej wjeżdżać na Centralną Magistralę Kolejową. Inwestycja zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Świętokrzyskiego, a jej łączny koszt to ponad 42 mln zł. Rusza budowa ronda. Będą utrudnienia: Od środy, 23 sierpnia, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu związanych z rozpoczęciem budowy ronda turbinowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 42 z ulicą Krakowską.
Menu
reklama
reklama

Dogonili i zatrzymali

Dogonili i zatrzymali Dogonili i zatrzymali

Włoszczowscy policjanci po blisko 20 kilometrowym pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem marki VW. Wstępne badania wykazały, że 25-letni kierowca jest pod działaniem środków odurzających. Została mu pobrana krew do badań. Podczas pościgu ścigany próbował zepchnąć z drogi policyjny radiowóz.

Cała akcja miała miejsce w sobotnie przedpołudnie. Na terenie powiatu włoszczowskiego prowadzone były działania „Alkohol i Narkotyki”. Przed godziną 12:00 w miejscowości Rączki policjanci zatrzymali do kontroli osobowego VW i poddali kierującego badaniu na stan trzeźwości. Gdy na urządzeniu zapaliła się czerwona lampka, kierowca gwałtownie ruszył z miejsca i zaczął uciekać. Nieodpowiedzialny młody kierowca w trakcie jazdy zajeżdżał drogę i spychał z drogi policyjny radiowóz. W trakcie jednego z takich manewrów VW uszkodził w radiowozie lusterko. Po przejechaniu blisko 20 kilometrów, już na terenie województwa łódzkiego, policjantom udało się zatrzymać ściganego.

Okazało się, że kierującym był 25-latek, a pasażerem 21-letni mężczyzna  z powiatu radomszczańskiego. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Dodatkowo, jak wykazało wstępne badanie, kierujący był pod działaniem środków odurzających. 25-latek nie posiadał również przy sobie żadnych dokumentów od pojazdu, a także prawa jazdy. Zatrzymanemu kierowcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP we Włoszczowie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy