Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miało miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury. Starostwo zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w konsultacjach: Starostwo powiatowe zachęca organizacje pożytku publicznego do udziału w konsultacjach nad projektem „Programu Współpracy Powiatu Skarżyskiego z organizacjami pozarządowymi oraz z innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok”.  Jeździmy bardzo szybko: Policjanci włoszczowskiej drogówki zatrzymali  w tym roku prawo jazdy już 176 kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. "Tydzień Mediacji" w województwie świętokrzyskim: W ramach tego wydarzenia we wszystkich placówkach sądowych odbywają się bezpłatne konsultacje z mediatorami – informuje Monika Gądek-Tamborska – rzecznik prasowa Sądu Okręgowego w Kielcach.Mediacje to wciąż niszowa forma porozumień w trakcie konfliktów, a to właśnie dzięki niej możemy znacznie ograniczyć koszty procesów sądowych – mówi Izabela Buszewicz ze Świętokrzyskiego Centrum Mediacji w Kielcach. Policjanci zlikwidowali "dziuplę" w gminie Bieliny: Kieleccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu odzyskali skradziony samochód i zlikwidowali „dziuplę" w gminie Bieliny. Świętokrzyski Anioł Dobroci dla koneckich WTZ przy Wszechnicy Koneckiej: W kategorii grupowej statuetka Świętokrzyski Anioł Dobroci trafiła do Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Wspierania Powiatu „Wszechnica Konecka”. Z rąk członka zarządu województwa świętokrzyskiego Piotra Żołądka, nagrodę odebrała Barbara Zbulut. Mistrz Polski pochodzi ze Skarżyska: Rafał Oleś 2017 rok będzie wspominał, jako pełen sukcesów i radości. W rozgrywanych w Szaflarach, Górskich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie zdobył Mistrzostwo Polski.
Menu
reklama
reklama

Dogonili i zatrzymali

Włoszczowscy policjanci po blisko 20 kilometrowym pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem marki VW. Wstępne badania wykazały, że 25-letni kierowca jest pod działaniem środków odurzających. Została mu pobrana krew do badań. Podczas pościgu ścigany próbował zepchnąć z drogi policyjny radiowóz.

Cała akcja miała miejsce w sobotnie przedpołudnie. Na terenie powiatu włoszczowskiego prowadzone były działania „Alkohol i Narkotyki”. Przed godziną 12:00 w miejscowości Rączki policjanci zatrzymali do kontroli osobowego VW i poddali kierującego badaniu na stan trzeźwości. Gdy na urządzeniu zapaliła się czerwona lampka, kierowca gwałtownie ruszył z miejsca i zaczął uciekać. Nieodpowiedzialny młody kierowca w trakcie jazdy zajeżdżał drogę i spychał z drogi policyjny radiowóz. W trakcie jednego z takich manewrów VW uszkodził w radiowozie lusterko. Po przejechaniu blisko 20 kilometrów, już na terenie województwa łódzkiego, policjantom udało się zatrzymać ściganego.

Okazało się, że kierującym był 25-latek, a pasażerem 21-letni mężczyzna  z powiatu radomszczańskiego. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Dodatkowo, jak wykazało wstępne badanie, kierujący był pod działaniem środków odurzających. 25-latek nie posiadał również przy sobie żadnych dokumentów od pojazdu, a także prawa jazdy. Zatrzymanemu kierowcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP we Włoszczowie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy