Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych nadal żywa: Mimo zakończenia II wojny światowej, oni nie złożyli broni. Po walce z okupantem hitlerowskim ich wrogiem stał się komunistyczny reżim. Od 2011 roku, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i wspominamy ich bohaterską, niezłomną postawę. Ulicami Kielc przejdzie Manifa: W sobotę po raz siódmy ulicami stolicy regionu przejdzie Kielecka Manifa. Wydarzenie organizują  Sojusz Lewicy Demokratycznej, Stowarzyszenia Europa Donna i  Stop Stereotypom. Włoska firma szuka partnerów do współpracy: Włoski inwestor za pośrednictwem Centrum Obsługi Inwestora poszukuje do współpracy przedsiębiorców z naszego regionu. Przedstawiciel firmy z Włoch gościł w ostatnim czasie w Skarżysku. Wyklętych pamiętamy: W I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. „Świętokrzyska Victoria” dla powiatu jędrzejowskiego: W kategorii „Samorządność” zwyciężył powiat jędrzejowski. Nagrodę odebrał starosta Edmund Kaczmarek, nie zabrakło również licznej delegacji. Zadbaj o środowisko - wymień piec: Od środy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców grzewczych na bardziej ekologiczne. Miliony dla KPT: Ponad 4 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego trafi do Kieleckiego Parku Technologicznego na przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych. Milionowe inwestycje Wodociągów Kieleckich: Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej w Masłowie, Kielcach i gminie Sitkówka-Nowiny. Wodociągi  Kieleckie planują nowe inwestycje z unijnym wsparciem. Wartość projektu to prawie 80 milionów złotych. Kękę w Semaforze: 3 marca w Klubie Muzycznym Semafor wystąpi radomski raper KęKę. Koncert odbędzie w ramach promocji album rapera pt. "Trzecie Rzeczy". Dziś Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu: Środą Popielcową chrześcijanie na całym świecie rozpoczęli właśnie Wielki Post. Posypanie głowy popiołem, symbolizujące wezwanie do pokuty i odrodzenia, jest zwyczajem obchodzonym od XI wieku.
Menu
reklama
reklama

Dwoje nietrzeźwych i dwa rozbite auta

Dwoje nietrzeźwych i dwa rozbite auta Dwoje nietrzeźwych i dwa rozbite auta

W czwartek włoszczowscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które doprowadziły do zdarzeń drogowych. Oboje kierowali pod wpływem alkoholu.

Pierwsze ze zdarzeń dotyczyło nietrzeźwej 38-latki, która najpierw spożywała alkohol z innymi osobami. Kobieta wzięła samochód i odjechała w kierunku swojego domu, który znajduje się już na terenie woj. śląskiego. Wracając, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w znak drogowy. Gdy udało się jej wyjechać, wróciła do miejsca, gdzie wcześniej spożywała alkohol. Policjanci zbadali trzeźwość 38-latki i okazało się, ze w organizmie ma 2,3 promila alkoholu.

Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się również 53-letni kierujący fordem, który uderzył w barierki ochronne na wiadukcie kolejowym. Badanie wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Podobnie jak 38-latka trafił on do policyjnego aresztu. Teraz zarówno kobieta, jak i mężczyzna za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Źródło: KPP Włoszczowa

 

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy