Bezpieczny i nowoczesny campus sportowy "Dwójki": Przebudowane boisko przy ZPO nr 2 we Włoszczowie poprawi bezpieczeństwo. Będzie można prowadzić zajęcia sportowe piłki nożnej, ręcznej, koszykowej, siatkowej oraz tenisa. Urzędy skarbowe będą działać dłużej: Tylko do 2 maja można jeszcze złożyć zeznanie podatkowe za 2016 rok. Wiele osób obowiązek ten pozostawiło na ostatnią chwilę. W związku z tym, wszystkie urzędy skarbowe w województwie świętokrzyskim wydłużają swoje działanie. Rozstrzygnięto konkurs "Skarżysko w obiektywie": We wtorek w Urzędzie Miasta w Skarżysku nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie konkursu „Skarżysko w obiektywie”. Spośród wielu nadesłanych prac wybrano te najlepsze.  Świętokrzyska Platforma o „dyskryminacji regionu”: „Dyskryminacja regionu świętokrzyskiego” - pod taką nazwą odbyła się wtorkowa konferencja prasowa, którą zorganizowali świętokrzyscy parlamentarzyści  Platformy Obywatelskiej. Posłowie krytykowali przede wszystkim działania rządu, dotyczące infrastruktury drogowej w regionie. Młodzi aktorzy wystąpią w "Kubusiu": Teatr Resocjalizacyjny „Na huśtawce” działający w Podzamczu zaprezentuje się w najbliższy czwartek, 27 kwietnia, na deskach Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Ruszają Kieleckie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej: W środę ruszają Kieleckie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej. Jest to już 13. edycja tej imprezy. Skierowana jest ona przede wszystkim do studentów i absolwentów wyższych uczelni. Urzędy skarbowe będą działać dłużej: Tylko do 2 maja można jeszcze złożyć zeznanie podatkowe za 2016 rok. Wiele osób obowiązek ten pozostawiło na ostatnią chwilę. W związku z tym, wszystkie urzędy skarbowe w województwie świętokrzyskim wydłużają swoje działanie. Pracodawcy stawiają na studentów: Kilkadziesiąt ofert pracy i szansa na ciekawe staże w lokalnych firmach. Politechnika Świętokrzyska po raz pierwszy zorganizowała Studenckie Targi Pracy i Praktyk, które odbyły się we wtorek w sali klubowej Energis. W poszukiwania przyszłych pracowników zaangażowało się 40 firm, choć chętnych było dużo więcej. Złodzieje i paserzy zatrzymani: W poniedziałek kryminalni z jędrzejowskiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców gminy. Duet odpowiedzialny jest za kradzieże i paserstwo.  Kielczanie oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej: W Kielcach rozpoczął się Tydzień Katyński. To cykl wydarzeń upamiętniających 77. rocznicę zbrodni NKWD dokonanej na Polakach.  Słowo "Katyń" przez dziesiątki lat skazane było na kłamstwo – podkreślał Jarosław Szarek, prezes Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek ofiarom zbrodni  oddano hołd – ulicami Kielc przeszedł Marsz Katyński.
Menu
reklama
reklama

Spalił samochód, do którego wcześniej się włamał

Spalił samochód, do którego wcześniej się włamał Spalił samochód, do którego wcześniej się włamał

Włoszczowscy policjanci zatrzymali 57-letniego mieszkańca Szczecina, który w poniedziałkowy wieczór najpierw włamał się do zaparkowanego Opla, a później poprzez zwarcie instalacji elektrycznej doprowadził do jego pożaru. Straty właściciel auta wycenił na ponad 5000 złotych. Mężczyźnie grozi do lat 10 więzienia.

W poniedziałkowy wieczór dyżurny włoszczowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w rejonie dworca kolejowego we Włoszczowie pali się samochód. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, w czasie gdy strażacy gasili palący się samochód, kilkanaście metrów od całego zdarzenia zatrzymali leżącego w krzakach mężczyznę. Po wylegitymowaniu okazał się nim 57-latek ze Szczecina, który nie mógł logicznie wytłumaczyć mundurowym co tu robi. Dodatkowo był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że sprawca najpierw włamał się do samochodu, skąd zabrał zapalniczkę i części do e-papierosa, a następnie poprzez zwarcie instalacji elektrycznej doprowadził do jego pożaru. Straty właściciel pojazdu oszacował na ponad 5 tys. zł.

57-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia i włamania do pojazdu, do których się przyznał. Za te przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Włoszczowa

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy