PUP pomoże przy zmianie kwalifikacji zawodowych: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. Tym razem mowa jest o szkoleniach w trybie indywidualnym. To nie będzie pechowa "trzynastka". Przed nami XIII Suchedniowski Rajd Rowerowy: Już w niedzielę, 28 maja odbędzie się 13. edycja Suchedniowskiego Rajdu Rowerowego. Organizator -  Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – zapewnia, że nie będzie to pechowa „trzynastka”. Dyrektorzy do szkół i przedszkoli poszukiwani: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek ogłasza konkurs na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Porozmawiaj z komendantem... przez internet: „Wirtualnie – realnie”, czyli możliwość rozmowy z komendantem policji, to element szerszej kampanii zainaugurowanej w marcu „Służąc – niesiemy bezpieczeństwo”. Wszystkie działania podejmowane w jej ramach mają przybliżać społeczeństwu pracę policji, specyfikę zawodu, mają te ż kształtować postawy negujące przemoc i łamanie praw człowieka. 115 km/h w obszarze zabudowanym: Skarżyscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dzień Dziecka z Domem Kultury w Końskich: Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza 28 maja na Dzień Dziecka. W Parku Miejskim już od godziny 14.00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Piotr Żyła opowiada o planach na kolejny sezon. Zdradza też kim chciał zostać w młodości: Piotr Żyła wylądował w Kielcach! Jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich gościł w środę w stolicy województwa świętokrzyskiego z okazji targów Plastpol. Nam udało się porozmawiać z popularnym „Wiewiórem”, który zdradził m.in. plany na kolejny sezon. Innowacyjne projekty z ministerialnym dofinansowaniem: Naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej docenieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymali pieniądze na realizacje swoich badań w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”. To szansa na wdrożenie pomysłów do masowej produkcji i wzmocnienie współpracy z biznesem.   W Kielcach trwają Targi PLASTPOL: We wtorek w Kielcach rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. "Kubuś" szykuje kolejną premierę: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” szykuje się do kolejnej premiery. W najbliższą sobotę, widzowie będą mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć sztukę „My się mamy nie słuchamy”. Opowiada ona o Mrówie, która ma dość ciężkiej pracy i życia w gromadzie. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Reżyserem widowiska jest Ireneusz Maciejewski. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4.
Menu
reklama
reklama

Spalił samochód, do którego wcześniej się włamał

Spalił samochód, do którego wcześniej się włamał Spalił samochód, do którego wcześniej się włamał

Włoszczowscy policjanci zatrzymali 57-letniego mieszkańca Szczecina, który w poniedziałkowy wieczór najpierw włamał się do zaparkowanego Opla, a później poprzez zwarcie instalacji elektrycznej doprowadził do jego pożaru. Straty właściciel auta wycenił na ponad 5000 złotych. Mężczyźnie grozi do lat 10 więzienia.

W poniedziałkowy wieczór dyżurny włoszczowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w rejonie dworca kolejowego we Włoszczowie pali się samochód. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, w czasie gdy strażacy gasili palący się samochód, kilkanaście metrów od całego zdarzenia zatrzymali leżącego w krzakach mężczyznę. Po wylegitymowaniu okazał się nim 57-latek ze Szczecina, który nie mógł logicznie wytłumaczyć mundurowym co tu robi. Dodatkowo był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że sprawca najpierw włamał się do samochodu, skąd zabrał zapalniczkę i części do e-papierosa, a następnie poprzez zwarcie instalacji elektrycznej doprowadził do jego pożaru. Straty właściciel pojazdu oszacował na ponad 5 tys. zł.

57-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia i włamania do pojazdu, do których się przyznał. Za te przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Włoszczowa

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy