Korona gra z Piastem. Do zdrowia wracają kontuzjowani piłkarze: W sobotę piłkarze Korony zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli – Piastem Gliwice. Kielczanom w tym sezonie nie udało się jeszcze odnieść zwycięstwa na wyjeździe. W gorszej sytuacji są jednak podopieczni trenera Dariusza Wdowczyka, którzy do tej pory zgromadzili tylko dwa punkty, remisując z Cracovią i Śląskiem Wrocław. Dwa tygodnie na sportowo: Niestety, do końca wakacji pozostało już tylko dwa tygodnie. Jednak, żeby ten czas spędzić udanie, może warto skorzystać z oferty MCSiR w Skarżysku. Bogata oferta placówki zachęca do spędzania czasu na sportowo. Do końca wakacji można również wynająć halę sportową w promocyjnej cenie. Miliony na nowe miejsca w przedszkolach: W regionie powstaną nowe miejsca w przedszkolach, poprawi się także ich wyposażenie, będzie też więcej zajęć . Prawie sześć milionów złotych przekazano na ten cel samorządom i prywatnym placówkom. W piątek podpisano 13 umów na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, kolejne trzy umowy zostaną podpisane w najbliższym czasie.   W sobotę będą utrudnienia w ruchu okolicach Kadzielni: Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z koncertem „Gwiazdy Letniego Nieba” w rejonie Amfiteatru zamknięte zostaną ulice: Dzika, Sucha, Dolna, Okrężna, Żwirowa, Osobna i Granitowa. Uwaga na fałszywych kominiarzy: Dwaj mężczyźni podawali się za kominiarzy i okradli mieszkania na osiedlu Szydłówek w Kielcach.  Teraz szuka ich policja i publikuje nagranie z monitoringu. Świętokrzyska policja zakupi 5 nowych radiowozów z wideorejestratorem: Świętokrzyscy policjanci planują duże zakupy. Trwa przetarg na kupno 5 radiowozów z wideorejestratorem, które posłużą funkcjonariuszom ruchu drogowego. Przy wyborze aut mundurowi wezmą pod uwagę cenę, termin dostawy, moc silnika i napęd. Nowe radiowozy na świętokrzyskich drogach pojawią się prawdopodobnie pod koniec roku. Skarżysko – Kamienna „Miasto Na szlaku”: Ponad 4 miliony złotych gmina Skarżysko pozyskała na modernizację budynków użyteczności publicznej. Te inwestycje będą mogły być zrealizowane już w przyszłym roku. Uwaga! Będą utrudnienia podczas Półmaratonu: Już w niedzielę po raz XVII w Skarżysku będzie rozgrywany Półmarator Wtórpol. Ta impreza znana jest w całej Polsce. Niestety mieszkańcy Skarżyska, a szczególnie osiedla Rejów muszą się liczyć z licznymi utrudnieniami  podczas biegu, zwłaszcza w godzinach od 10:00 do 13:00. Dofinansowania w przedszkola: Przedszkole „Sowa” w Stadnickiej Woli i Przedszkole Samorządowe w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie dostały wysokie dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Śmieciowy problem osiedli w Skarżysku: Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że śmieci i śmietniki skarżyskie, to jeden z najczęstszych tematów, jaki widzowie poruszają w telefonach i mailach do nas. Żalą się Państwo, że śmietniki są zbyt rzadko opróżniane, co naraża je na podpalenia.
Menu
reklama
reklama

Policjantka po służbie zatrzymała nietrzeźwego motorowerzystę

Policjantka po służbie zatrzymała nietrzeźwego motorowerzystę Policjantka po służbie zatrzymała nietrzeźwego motorowerzystę

Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Udowodniła to w środę policjantka włoszczowskiej drogówki interweniując po zakończonej służbie wobec nietrzeźwego motorowerzystę.

Gdy funkcjonariuszka wracała samochodem do domu, zauważyła jadącego przed nią całą szerokością jezdni kierującego jednośladem. Okazało się, że 34 –latek miał w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu. Teraz mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

Wieczorem po zakończonej służbie do domu wracała samochodem policjantka Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. W pewnym momencie zauważyła jadący przed nią motorower, którego kierujący jechał całą szerokością drogi i nie trzymał prostego toru jazdy. Jego zachowanie wskazywało, że może być nietrzeźwy. Po chwili policjantka zatrzymała motorowerzystę. Gdy jej przypuszczenie co do jego stanu trzeźwości potwierdziły się, zabrała kluczyki od jednośladu i powiadomiła dyżurnego włoszczowskiej komendy.

Gdy na miejsce dojechał policyjny patrol i sprawdził stan trzeźwości motorowerzysty okazało się, że ma on w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Ten przykład pokazuje, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, niezależnie od miejsca i czasu stróże prawa podejmują interwencję, których calem jest m.in. dbanie o bezpieczeństwo m.in. na drodze.

Źródło: KPP Włoszczowa

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy