Świętokrzyskie ostatnim przystankiem objazdu działaczy PO: Platforma Obywatelska szykuje ofensywę na wybory samorządowe. Województwo świętokrzyskie było ostatnim przystankiem podczas objazdu parlamentarzystów partii po Polsce. Propozycje dla młodych od PSL: Ziemia za złotówkę, uszczelnienie programu „Rodzina 500+” oraz skrócenie czasu pracy dla osób wychowujących dzieci. To główne założenia, które Polakom proponuje PSL. W środę w Kielcach przedstawił je prezes Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. 50 lat minęło...: W środę w kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Władysław Burzawa, wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie, parom, które są ze sobą już od 50 lat. 20 listopada startuje NURT: Już wkrótce startuje 23. edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Centrum Laserowe PŚk ma 20 lat: Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej ma 20 lat. Z tej okazji, w środę, obchodzono specjalny jubileusz, połączony z uroczystą sesją. Marszałek rozdał kolejne dofinansowania: Prawie 1,8 mln zł samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył na 12 inwestycji, które zrealizowane zostaną na obszarach wiejskich. Dofinansowania trafiły do osób, które chcą założyć swoją firmę lub rozwinąć istniejącą, jak również na budowę publicznych obiektów sportowych. Wysokości dotacji są zróżnicowane. Dotacje trafiły do tych, którzy ubiegali się o pomoc za pośrednictwem lokalnych grup działania, takich jak Perły Czarnej Nidy, Krzemienny Krąg czy Razem na Piaskowcu. Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miał miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury.
Menu
reklama
reklama

Policjantka po służbie zatrzymała nietrzeźwego motorowerzystę

Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Udowodniła to w środę policjantka włoszczowskiej drogówki interweniując po zakończonej służbie wobec nietrzeźwego motorowerzystę.

Gdy funkcjonariuszka wracała samochodem do domu, zauważyła jadącego przed nią całą szerokością jezdni kierującego jednośladem. Okazało się, że 34 –latek miał w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu. Teraz mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

Wieczorem po zakończonej służbie do domu wracała samochodem policjantka Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. W pewnym momencie zauważyła jadący przed nią motorower, którego kierujący jechał całą szerokością drogi i nie trzymał prostego toru jazdy. Jego zachowanie wskazywało, że może być nietrzeźwy. Po chwili policjantka zatrzymała motorowerzystę. Gdy jej przypuszczenie co do jego stanu trzeźwości potwierdziły się, zabrała kluczyki od jednośladu i powiadomiła dyżurnego włoszczowskiej komendy.

Gdy na miejsce dojechał policyjny patrol i sprawdził stan trzeźwości motorowerzysty okazało się, że ma on w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Ten przykład pokazuje, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, niezależnie od miejsca i czasu stróże prawa podejmują interwencję, których calem jest m.in. dbanie o bezpieczeństwo m.in. na drodze.

Źródło: KPP Włoszczowa

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy