Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Jechał 114 km/h w terenie zabudowanym. Prawo jazdy odzyska za trzy miesiące

Jechał 114 km/h w terenie zabudowanym. Prawo jazdy odzyska za trzy miesiące Jechał 114 km/h w terenie zabudowanym. Prawo jazdy odzyska za trzy miesiące

W środę włoszczowscy policjanci zatrzymali kolejne prawo jazdy kierującemu, który w terenie zabudowanym jechał o wiele za szybko, niż pozwalają na to przepisy. 38-letni mieszkaniec województwa śląskiego jadąc BMW w miejscu, gdzie obowiązuję ograniczenie prędkości do 50 km/h, rozpędził się aż do 114 km/h. W myśl obowiązujących przepisów mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

W środę policjanci włoszczowskiej drogówki patrolowali drogę krajową nr 78. Kilkanaście minut po godzinie osiemnastej w miejscowości Chlewice zatrzymali do kontroli BMW, którego kierujący w terenie zabudowanym jechał dwa razy szybciej, niż pozwalają na to przepisy. 38–letni mieszkaniec województwa śląskiego w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h rozpędził swoje auto do 114 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze ukarali kierującego mandatem karnym i zatrzymali mu prawo jazdy.

Kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczający dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Źródło: KPP Włoszczowa

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy