Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Kolejne tereny inwestycyjne szykuje KPT. Są już zainteresowani

Kielecki Park Technologiczny przygotowuje kolejne tereny inwestycyjne. We wtorek dyrekcja Parku podpisała w tej sprawie umowę z wykonawcą. Jak się okazuje, już są chętni do zagospodarowania terenu. A to nie koniec. KPT ma w planach przygotowanie kolejnych działek pod inwestycje.

Kielecki Park Technologiczny w planach ma kompleksowe uzbrojenie łącznie 20 ha gruntów. Są to tereny pozyskane od Skarbu Państwa oraz prywatnych inwestorów.

- Łącznie dysponujemy ponad 40 ha powierzchni, cały czas dokupujemy kolejne. Dzisiaj umowa, jeżeli chodzi o rozwój infrastruktury parkowej. Uzbrajamy kolejne 20 ha. Zgodnie z umową, wykonawca do końca lutego 2017 wykona projekt budowlany i wykonawczy, a następnie w perspektywie kolejnych 8 miesięcy chcemy zrealizować już plany inwestycyjne – powiedział Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.

Umowa na uzbrojenie tych terenów podpisana została z Pracownią Architektoniczną TERA Group. Zanim jednak tereny będą gotowe dla potencjalnych inwestorów, musi powstać dokumentacja projektowa.

- Podzieliliśmy tę pracę na trzy etapy, to jest koncepcja, projekt budowlany i projekt wykonawczy. Pierwszym zadaniem, najtrudniejszym będzie stworzenie docelowej koncepcji, na bazie której będziemy opracowywać projekt budowlany - dodał Konrad Śmierzyński, prezes zarządu TERA Group.

Przygotowywane tereny inwestycyjne znajdują się bezpośrednio przy planowanym przedłużeniu ulicy Olszewskiego w kierunku północno-wschodnim. Docelowo droga ta przetnie ulicę Zagnańską i połączy się z ulicą Witosa. Jak się okazuje, terenami inwestycyjnymi już są zainteresowani potencjalni inwestorzy, głównie zagraniczni.

- Każdego dnia odnotowujemy coraz większe zainteresowanie. Spływają do nas listy intencyjne - dodał Szymon Mazurkiewicz.

W planach jest przygotowanie i uzbrojenie kolejnych terenów inwestycyjnych. KPT chce jak najwięcej skorzystać z obecnej perspektywy finansowej 2014-2020.

- Jako Park Technologiczny chcemy być jednym z większych beneficjentów przede wszystkim jeśli chodzi o rozwój zespołu inkubatorów technologicznych, ale również nie będziemy rezygnowali z budowy kolejnej infrastruktury przemysłowej - dodał dyrektor KPT.

Tereny powinny być gotowe w połowie 2018 roku. Wartość całego przedsięwzięcia to 17 mln zł. Część pieniędzy KPT chce otrzymać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama