Reklama
O krok bliżej do budowy
W środę, 14 września podpisano umowy pomiędzy Samorządem Powiatu Skarżyskiego a Gminą Skarżysko-Kamienna na współfinansowanie dwóch zadań drogowych w Skarżysku-Kamiennej - budowę ulicy Ponurego i przebudowę ul. Paryskiej na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Norwida.
Podpisanie umowy między starostwem a gminą ma być pierwszym, koniecznym krokiem do ubiegania się o dofinansowanie z budżetu państwa. Ma ono pokryć 50 procent kosztów. Wnioski o takie wsparcie powiat złożył zaraz po podpisaniu dokumentówWartość inwestycji oszacowano na 6 mln 300 tys. złotych.
W podpisaniu porozumienia uczestniczyli ze strony powiatu - starosta Jerzy Żmijewski, członek zarządu powiatu Anna Leżańska oraz skarbnik Bogusława Wilczyńska, natomiast ze strony władz Miasta Skarżyska-Kamiennej - prezydent Konrad Kronig, zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński i skarbnik Ewa Pawełczyk.
Jeśli uda się uzyskać dofinansowanie, realizacja długo oczekiwanej inwestycji rozpocznie się w przyszłym roku.
-
Paulina Pałka
- 15.09.2016 12:32
Data dodania:
15.09.2016 12:32
Temperatura: 23°C Miasto: Kielce
Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 7 km/h
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
Masz temat? Napisz do nas!
Reklama
Reklama

Napisz komentarz
Komentarze