Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 grudnia 2025 17:48
Reklama
Reklama

W piątek zakończenie sezonu w Filharmonii

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza w piątek na zakończenie sezonu. Na scenie zaprezentuje się łotewski pianista Georgijs Osokins, finalista XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Tradycyjnie nie zabraknie także Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej

Na zakończenie sezonu Filharmonia Świętokrzyska przygotowała program z przepięknymi i bardzo interesującymi utworami. Na scenie zaprezentuje się Georgijs Osokins, pianista urodzony w Rydze. Jest finalistą XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, który przyniósł mu dużą popularność, a słuchacze radiowej Dwójki przyznali mu III miejsce w konkursie Mój Chopin.

- Z tego co wiem, gdy tylko pojawi się w naszym kraju to jeżdżą za nim zachwyceni melomani – tłumaczy Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.

Występ zostanie podzielony na dwie części. O szczegółach programu opowiada dyrektor Filharmonii, Jacek Rogala.

- Swój występ zacznie od dużego utworu solowego – mówi Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.

Piątkowy koncert będzie zakończeniem tegorocznego sezonu. Przerwa potrwa ponad 2 miesiące, jednak w tym czasie Filharmonia Świętokrzyska zaplanowała kilka atrakcji.

- Czas na odpoczynek, przy czym Filharmonia nie będzie uśpiona, ponieważ na dziedzińcu odbywać się będą letnie koncerty – wyjaśnia Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.

Początek koncertu o godzinie 19. Bilety można kupić zarówno w kasie Filharmonii oraz przez internet.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama