Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 grudnia 2025 12:32
Reklama
Reklama

Kielce Europejskim Miastem Sportu 2018

Kielce oficjalnie zostały Europejskim Miastem Sportu 2018. W piątek poinformowali o tym prezydent Wojciech Lubawski i europoseł Bogdan Wenta.

Kilka tygodni temu europoseł Bogdan Wenta, wraz z prezydentem Wojciechem Lubawskim poinformowali, że Kielce ubiegają się o tytuł Europejskiego Miasta Sportu 2018. Stolica województwa świętokrzyskiego została dobrze oceniona przez komisję, dzięki czemu już wiemy, że tytuł zostanie nam przyznany.

- To nie jest tylko tytuł, ale za tym idzie bardzo dużo dodatkowych aspektów. M.in. otrzymujemy dodatkowe punkty do ubiegania się o fundusze europejskie - przekonuje Wojciech Lubawski.

Prezydent Lubawski przekonywał, że często sami kielczanie nie doceniają obecnej sytuacji i potencjału jaki drzemie w naszym mieście. Również pod względem sportowym.

Oficjalna uroczystość, podczas której Kielcom zostanie nadany tytuł „Europejskiego Miasta Sportu 2018” odbędzie się w grudniu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama