Projekty skierowane są do bezrobotnych i zatrudnionych, którzy chcą zmienić swoje kwalifikację. Ich celem jest wypełnienie niżu na rynku pracy i przygotowanie osób do różnych profesji, które będą odpowiadały na potrzeby gospodarki.
- Podpisujemy pięć umów na łączną wartość 2 960 360 tyś zł. Jest to znacząca kwota. Sprawdzeni beneficjenci. 710 osób będzie objętych tym niezwykle ważnym działaniem. - mówi Piotr Żołądek, Departament Europejskich Funduszy Społecznych.
Niebawem realizowany będzie m.in. program przygotowania zawodowego dla trzystu osób z powiatu staszowskiego. W ramach projektu jego uczestnicy, będą mogli skorzystać z różnorodnych kursów zawodowych, takich jak: obsługa maszyn budowlanych, technolog robót wykończeniowych, czy kucharz.
- Będziemy się starali pomóc wszystkim, którzy chcą zdobyć nowe kwalifikację zawodowe, ewentualnie przekwalifikować się lub uzupełnić takie kwalifikację pracowników, których pracodawca potrzebuje. - przekonuje Lidia Misterkiewicz, Kierownik biura Cechu Rzemieślnictwa i Przedsiębiorczości w Staszowie.
Projekty mają na celu podnoszenie kompetencji zawodowych, osób dorosłych zamieszkałych lub pracujących w miejscowościach tracących funkcję społeczno-gospodarcze. Przestrzeń w działaniu projektowym Europejskiego Funduszu Społecznego, skupia się w różnych regionach naszego kraju.












Napisz komentarz
Komentarze