Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 grudnia 2025 18:11
Reklama
Reklama

Kiedyś rywale, dziś sojusznicy. Bogdan Wenta z poparciem kontrkandydatów

Artur Gierada, Marcin Chłodnicki i Krzysztof Adamczyk zadeklarowali, że w drugiej turze wyborów prezydenta Kielc zagłosują na Bogdana Wentę. Jest też deklaracja przyszłej współpracy. Po wygranych wyborach Bogdan Wenta chce zrealizować wiele założeń programowych swoich niedawnych kontrkandydatów.

Z tej czwórki na polu walki o fotel prezydenta Kielc pozostał Bogdan Wenta i może liczyć na poparcie swoich niedawnych rywali. Artur Gierada, Marcin Chłodnicki i Krzysztof Adamczyk w drugiej turze wyborów zagłosują na Bogdana Wentę.  Jak zgodnie twierdzą zadecydowały o tym wspólne rozmowy i porozumienie o zrealizowaniu po wyborach wielu założeń programowych poszczególnych komitetów.

Podział Kielc na dzielnice, większy udział mieszkańców w decydowaniu o sprawach miasta i zmiany w budżecie obywatelskim deklarował Artur Gierada. Jeśli wybory wygra Bogdan Wenta, to te punkty programu kandydata  Koalicji Obywatelskiej mają być zrealizowane. Marcin Chłodnicki też namawia do głosowania na Bogdana Wentę i przekonuje, że jest on gwarantem realizacji dużej części pomysłów centrolewicy na rozwój Kielc. Ponownie swoje poparcie dla kandydata Projektu Świętokrzyskie zadeklarował Krzysztof Adamczyk. Jego pomysły na poprawę jakości życia mieszkańców Kielc też zyskały akceptację, wśród nich walka ze smogiem.

Ta współpraca jest nam bardzo potrzebna, a wspólnym punktem tych programów jest dobro Kielc i dobro jego mieszkańców powiedział Bogdan Wenta i dodał, że jest jeszcze wiele wspólnych pól działania całej czwórki, między innymi poprawa sytuacji w żłobkach i przedszkolach czy pomoc dla niepełnosprawnych.

Podczas konferencji prasowej odczytano również długą listę osób popierających kandydata Projektu Świętokrzyskie, wśród nich ludzie nauki, polityki i sportu. Druga tura wyborów prezydenta Kielc odbędzie się 4 listopada. Bogdan Wenta zmierzy się z obecnie urzędującym prezydentem miasta Wojciechem Lubawskim.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama