Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 lipca 2024 04:54
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Ochrona przyrody, to też patriotyzm - "Droga do Niepodległości szlakiem świętokrzyskiej przyrody" - odc. 6

Według Słownika Języka Polskiego PWN, patriota to człowiek kochający swoją ojczyznę. Człowiek gotowy do poświęceń dla niej. Bycie świadomym patriotą wiąże się ze znajomością historii swojego kraju, jego tradycji, kultury, tożsamości. Patriotyzm można jednak rozpatrywać wielowymiarowo. Jednym z jego rodzajów, jest patriotyzm ekologiczny. Podstawą, w tym przypadku, jest postrzeganie otaczającego nas świata, jako naszego domu.

Przejawem patriotyzmu ekologicznego jest np. segregacja wyprodukowanych śmieci, a także wykorzystywanie odpowiednich paliw do ogrzania naszych domów. Od kilku lat, również województwo świętokrzyskie walczy ze zjawiskiem smogu. Do jego powstawania przyczynia się przede wszystkim tzw. niska emisja, stąd Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizuje wiele programów, które mają zapobiegać zanieczyszczeniom.

W tym odcinku programu przedstawiamy również działania, nawiązujące do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Jednym z nich była akcja „100 tysięcy dębów na 100-lecie niepodległości”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama