We wtorek przed południem funkcjonariusze otrzymali informację, że na terenie naszego województwa może dojść do nielegalnego procederu składowania niebezpiecznych odpadów. Policjanci ustalili, że dwie ciężarówki wjechały na teren jednej z kopalni znajdującej się w powiecie kieleckim. Tam rozpoczęto rozładunek odpadów, które następnie miały być porzucone i zakopane w wyrobisku. Dzięki interwencji policji nie doszło do rozładunku drugiej z naczep.
Zabezpieczone odpady o łącznej wadze ponad 55 ton trafią teraz na wyznaczone przez marszałka województwa świętokrzyskiego specjalnie do tego celu przeznaczone miejsce. Śledczy ustalają pochodzenie odpadów oraz jaką role w tym procederze odgrywały poszczególne zatrzymane osoby.
Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Reklama
Reklama

Policja zabezpieczyła 55 ton groźnych odpadów
55 ton niebezpiecznych odpadów zabezpieczyli świętokrzyscy policjanci. Materiały miały być składowane w jednej z kopalni w powiecie kieleckim. W związku z tą sprawą zatrzymane zostały 4 osoby - dwaj kierujący ciężarówkami w wieku 22 oraz 51 lat oraz 48 –letni mężczyzna, a także 44 –letnia kobieta.
- 15.03.2019 12:48
Reklama
Reklama
Reklama












Napisz komentarz
Komentarze