Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 lipca 2024 05:24
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

"Lasy Nadleśnictwa Zagnańsk - niemy świadek historii"

Województwo świętokrzyskie to region bardzo bogaty, pod kątem przyrodniczym. Wpływ na to ma z pewnością fakt, że aż 28% powierzchni zajmują lasy. Te, które należą do Skarbu Państwa administrowane są przez Lasy Państwowe.

Na terenie województwa świętokrzyskiego działa 15 nadleśnictw. Jednym z tych położonych najbliżej Kielc jest Nadleśnictwo Zagnańsk. To co je wyróżnia, to przede wszystkim zachowanie charakteru dawnej Puszczy Świętokrzyskiej. Z tego względu, zagnańskie lasy odznaczają się dużym stopniem odnowienia naturalnego drzewostanów. Lasy Nadleśnictwa Zagnańsk to również obszary chronionego krajobrazu czy rezerwaty przyrody. Podobnie jak na innych, tego typu terenach naszego regionu, w czasie II wojny światowej, prężnie działały organizacje partyzanckie. Jednym z najważniejszych przywódców był Paweł Stępień „Gryf". W lesie w okolicach wsi Kołomań, można znaleźć pomnik poświęcony żołnierzom z jego oddziału, którzy polegli w czasie walk o ojczyznę.

Zadanie dofinansowane w formie dotacji przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach pn.: „Program Edukacji Ekologicznej Droga do niepodległości szlakiem świętokrzyskiej przyrody II – produkcja i emisja programów telewizyjnych”

Kwota dofinansowania 69.951,42 zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama