Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 13 kwietnia 2026 05:39
Reklama
Reklama
Reklama

Jest już nowy plac zabaw i siłownia zewnętrzna przy SP 12

Kolejny projekt budowany dzięki środkom z budżetu obywatelskiego został oddany do użytku. Przy Szkole Podstawowej nr 12 w Kielcach dzieci mogą już korzystać z placu zabaw i siłowni zewnętrznej.

Budowę kompleksu rekreacyjnego przy szkole zrealizowano w ramach inwestycji małej do kwoty 150 tysięcy złotych. Teraz z placu i siłowni korzystać będą zarówno uczniowie podstawówki jak i mieszkańcy Kielc. Będzie to możliwe w godzinach pracy dozorców placówki.

Budżet Obywatelski jest specjalną formą konsultacji społecznych w sprawie przeznaczenia części wydatków z budżetu Miasta Kielc na wskazane przez mieszkańców propozycje zadań mieszczące się w kompetencjach gminy. Plac zabaw z siłownią przy szkole podstawowej nr 12 został zgłoszony do programu w 2018 roku.
Z inwestycji najbardziej cieszą się najmłodsi użytkownicy. Do tej pory przy szkole nie było profesjonalnego kompleksu rekreacyjnego.

W Kielcach do budżetu obywatelskiego zgłaszane są inicjatywy, polegające na budowie, modernizacji, przebudowie lub rozbudowie elementu infrastruktury miejskiej która ma charakter prospołeczny, kulturalny, oświatowy lub sportowy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama