Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

49. Powiatowe Targi Pracy w gminie Sitkówka Nowiny

W piątek 20 września w gminie Sitkówka Nowiny odbyły się 49. Powiatowe Targi Pracy.

Na przestrzeni ośmiu miesięcy 2019 roku do ewidencji urzędu włączono ponad osiem tysięcy osób bezrobotnych, wyrejestrowanych było o dwieście więcej. Oznacza to spadek bezrobocia o 0,3 punktu procentowego.

Pracodawcy którzy zadeklarowali udział w targach zgłosili łącznie 48 ofert na 123 miejscach pracy. Swoje oferty potwierdziły też między innymi takie placówki jak: Miejski Urząd Pracy w Kielcach, Urząd Powiatowy w Jędrzejowie, Świętokrzyska Komenda Ochotniczych Hufców Pracy i agencje zatrudnienia. Jest to dodatkowe ponad pół tysiąca ofert.

Wśród prezentowanych ofert najwięcej było tych typowo branżowych.

Wśród wystawców, którzy poszukiwali osób chętnych na wybrane stanowiska była też Wojskowa Komisja Uzupełnień w Kielcach.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach informował wystawców o ulgach i dofinansowaniu, które ma w swojej ofercie dla pracodawców zatrudniających osoby z orzeczeniem.

Powiatowy Urząd Pracy to pośrednictwo w zatrudnieniu, to także propozycje szkoleń dla osób długotrwale bezrobotnych i tych którzy ze względu na zmiany rynku pracy powinni się przebranżowić.

Powiatowe Targi Pracy organizowane są kilka razy do roku w różnych gminach województwa świętokrzyskiego, tak aby ułatwić mieszkańcom bezpośredni kontakt z potencjalnym pracodawcą.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama