Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 15 stycznia 2026 20:28
Reklama

Debata polityczna Echa Dnia z kandydatami z okręgu 83 do Senatu

Za nami kolejna debata polityczna przed wyborami parlamentarnymi. Tym razem zmierzyli się w niej kandydaci do Senatu Rzeczypospolitej z okręgu 83, obejmującego Kielce i powiat kielecki. Organizatorem dyskusji była ponownie redakcja Echa Dnia.

We wtorek w Best Western Grand Hotel w Kielcach odbyła się kolejna debata polityczna, zorganizowana przez Echo Dnia. Tym razem zmierzyli się w niej kandydaci do Senatu z okręgu 83, obejmującego Kielce i powiat kielecki.
Udział w dyskusji wzięli Marcin Bugajski z komitetu Wyborców Bezpartyjny Antysystemowy, Przemysław Gierada z komitetu Wyborców Przemysława Gierady, Kazimierz Kik z Koalicji Bezpartyjni Samorządowcy, Edward Rzepka z Kolalicji Obywatelskiej oraz Krzysztof Słoń z Prawa i Sprawiedliwości.

Panel poprowadził ponownie dziennikarz redakcji Echa Dnia, Paweł Więcek, który na początek zadał uczestnikom pytanie, czy Senat funkcjonuje poprawnie, a jeśli nie, w jakim kierunku powinna pójść jego reforma. Nie chcę takiego Senatu, który jest ekspozyturą partii rządzącej, powiedział Edward Rzepka z Koalicji Obywatelskiej.

Ubiegający się ponownie o mandat Krzysztof Słoń, zaznaczył, że Polski senat ma 600 – letnią tradycję i powstał jako Rada Królewska.
Walczący o fotele senatorskie, wymieniali najważniejsze problemy w województwie świętokrzyskim. Przemysław Gierada stwierdził, że jednym z nich jest ucieczka młodych ludzi z Kielc.

W kolejnej części spotkania, kandydaci zadawali pytania sobie nawzajem. Marcin Bugajski zwrócił się do Krzysztofa Słonia.

Nie zabrakło też pytań od publiczności. „Czy popiera pan adopcję dzieci przez pary homoseksualne?” – zapytano mecenasa Rzepkę.

Z kolei Krzysztof Słoń wypowiedział się na temat tego jak pomógł strajkującym w Sejmie osobom niepełnosprawnym.

Na koniec debaty kandydaci wystąpili w autoprezentacji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama