Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 15 stycznia 2026 20:28
Reklama

Rozmawiali o walce z wykluczeniem komunikacyjnym

W czwartek w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja poświęcona przyszłości transportu publicznego w Polsce. Poruszony został także temat problemów, które pojawiają się przy realizacji Ustawy Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych. Organizatorem wydarzenia był poseł Bogdan Latosiński.
Rozmawiali o walce z wykluczeniem komunikacyjnym
Rozmawiali o walce z wykluczeniem komunikacyjnym

W spotkaniu wzięli udział m.in. Bogdan Oleksiak, dyrektor Departamentu Transportu Drogowego w Ministerstwie Infrastruktury, prezes MPK Kielce i radna sejmiku Elżbieta Śreniawska czy przewodniczący sejmiku województwa Andrzej Pruś. Zaproszono również wójtów, burmistrzów i starostów. Nie wszyscy jednak dotarli – na konferencji pojawiło się siedmiu przedstawicieli powiatów (z trzynastu zaproszonych) i dwunastu gmin (spośród dziewiętnastu zaproszonych).

Jak przekonywano na spotkaniu, województwo świętokrzyskie, na tle innych wypada dość słabo. Spośród wniosków o dofinansowanie 78 linii autobusowych, w naszym regionie pozytywnie rozpatrzono 34, co daje ok. 1260 wozokilometrów. Dla porównania, w województwie łódzkim jest to 2,7 mln wozokilometrów, zaś w podkarpackim 2,5 mln wozokilometrów. Łącznie w całym kraju dotychczas dofinansowano 17,7 mln wozokilometrów.

Poseł Bogdan Latosiński przekonuje, że potrzeba zdecydowanych działań w walce z wykluczeniem komunikacyjnym i apeluje o pilne działania w tej sprawie. Zaprasza również do kolejnych spotkań, również z udziałem przewoźników.

fot. Facebook.com / Bogdan Latosiński

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama