Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 lipca 2024 05:25
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

"Odkrywamy północne lasy woj. świętokrzyskiego"

Rezerwat przyrody Skałki Piekło pod Niekłaniem jest fragmentem boru mieszanego z dominantą sosny w wieku ok. 200 lat. Wśród drzewostanu występują zwietrzałe skały piaskowcowe o osobliwych kształtach: grzybów, kominów, kazalnic itp.

Skałki te ciągną się na długości około 1 kilometra. Ich wysokość dochodzi do 8 metrów. Te przedziwne kształty skały uzyskały na skutek wietrzenia i działalności wiatru, sprawiły to także warstwy kamienia o niejednolitym charakterze.

Na terenie Nadleśnictwa Stąporków istnieją jeszcze dwa inne rezerwaty - Gagaty Sołtykowskie i Górna Krasna.

Niedaleko od rezerwatu znajduje się Skarbowa Góra, wzniesienie leżące na obrzeżu województwa świętokrzyskiego, zlokalizowane pomiędzy Szydłowcem a Skarżyskiem. Położone w leju między Przedgórzem Iłżeckim a Garbem Gielniowskim. Na starych mapach można spotkać inną nazwę tego wzniesienia – "Bukowa Góra".

Zapraszamy do obejrzenia programu.

Zadanie dofinansowane w formie dotacji przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach pn.: „Program Edukacji Ekologicznej Droga do niepodległości szlakiem świętokrzyskiej przyrody II – produkcja i emisja programów telewizyjnych”

Kwota dofinansowania 69.951,42 zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama