Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 lipca 2024 06:01
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Odpady, których nie odbierze od nas firma komunalna

Odpady poremontowe (między innymi gruz, zerwane tapety, zdemontowane okna, czy ceramika) nadal często wyrzucane są przez mieszkańców przy kontenerach na śmieci lub w altanach śmietnikowych. W ten sposób tworzą się nielegalne wysypiska śmieci – często w centrum osiedla. Jak więc postępować z tego rodzaju odpadami, by pozbyć się ich legalnie i bezproblemowo?

Przypominamy mieszkańcom remontującym lub planującym remont mieszkania, że odpady budowlane i rozbiórkowe nie mogą być wyrzucane do pojemników na odpady komunalne, ani też gromadzone przy altanach i kontenerach.

Osoby, które do remontu lub prac budowlanych wynajmują firmę, nie muszą martwić się o uprzątniecie gruzu betonowego czy ceglanego, materiałów ceramicznych, tapet, waty szklanej, styropianu i innych tego typu odpadów remontowych i rozbiórkowych. Ich zagospodarowanie jest obowiązkiem firmy zatrudnionej do pracy.

Mieszkańcy, którzy remont wykonują samodzielnie mają dwa sposoby na zagospodarowanie powstałych odpadów poremontowych i rozbiórkowych. Po pierwsze – można zamówić bezpłatny pojemnik na takie odpady.

Dostosowanie się do obowiązujących zasad pozwoli uniknąć powszechnie panującego przy wielu altanach śmietnikowych bałaganu. Wystawiony tam gruz nie będzie zabrany przez firmę przyjeżdżającą po odpady – ponieważ ta zgodnie z przepisami zabiera odpady jedynie z pojemników, czy kontenerów. Za porządek wokół pojemników, czy całej altany śmietnikowej odpadają właściciele terenu i to właśnie na nich ciąży obowiązek uprzątnięcia powstałego bałaganu.

Źródło: UM w Skarżysku-Kamiennej


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama