Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 lipca 2024 05:07
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Stop! Nie zaśmiecaj osiedla, bo dostaniesz mandat

Powszechnie panujący przy wielu altanach śmietnikowych bałagan przeszkadza mieszkańcom, a świadomość problemu mają także władze miasta. Przypominanie o tym, że właściciele terenu są zobowiązani do dbania o porządek, nie zawsze przynosi pożądany rezultat, dlatego Urząd Miasta wysłał pisemne monity do wspólnot mieszkaniowych i Spółdzielni Mieszkaniowej, na terenie których występuje problem z bałaganem wokół altan śmietnikowych.

Niestety w mieście są altany śmietnikowe, które wyglądają tak jak na prezentowanych zdjęciach. Oczywistym jest fakt, że mieszkańcy domagają się uporządkowania terenu, dlatego władze miasta po raz kolejny – tym razem pisemnie – upomniały właścicieli terenu o konieczności zadbania o porządek.

Raz jeszcze przypominamy, że za wyposażenie altany w odpowiednie pojemniki na śmieci i dbanie o porządek na tym terenie odpowiada jego właściciel. Obowiązkiem gminy jest natomiast zorganizowanie odbioru odpadów z pojemników, worków i kontenerów.

Jeżeli właściciele terenu nie będą wywiązywali się ze swojego obowiązku, gmina zleci uporządkowanie terenu, a kosztami będzie obciążała właścicieli (wspólnoty mieszkaniowe, zarządców). Właściciele muszą też liczyć się z możliwością otrzymania od policji mandatu za zaśmiecanie terenu.

Źródło: UM w Skarżysku-Kamiennej


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama