Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 lipca 2024 06:14
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

„Świętokrzyskie Ekopasje III”. Podziemna pasja członków Speleoklubu Świętokrzyskiego

Zapraszamy na szósty odcinek programu „Świętokrzyskie Ekopasje III”. Tym razem zabierzemy Państwa w podróż po świętokrzyskich jaskiniach. Ten tajemniczy podziemny świat odkryją dla nas członkowie Speleoklubu Świętokrzyskiego.

Wszystkich łączy zamiłowanie do jaskiń, a zwłaszcza do odkrywania nieznanych dotąd wejść i korytarzy. Pasjonaci ze Speleoklubu Świętokrzyskiego, chętnie pokazują ten świat innym. Od wielu lat oprowadzają turystów po jaskiniach na kieleckiej Kadzielni.

Zakres działalności klubu jest bardzo szeroki, grotołazi zajmują się m.in. ochroną jaskiń i  rezerwatów geologicznych w regionie świętokrzyskim, prowadzą też szkolenia taternictwa jaskiniowego i wspinaczki górskiej.

Ważnym elementem działalności klubu jest również ochrona nietoperzy zamieszkujących świętokrzyskie jaskinie.  Co roku członkowie stowarzyszenia prowadzą akcje liczenia tych niezwykłych, latających ssaków.

Zadanie dofinansowane w formie dotacji przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach pn.: "Program edukacji ekologicznej ŚWIĘTOKRZYSKIE EKOPASJE III – produkcja i emisja programów telewizyjnych”.

Kwota dofinansowania 69.951,42 zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama