Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 lipca 2024 05:13
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Segregacja pod kontrolą

Od kilkunastu tygodni pracuje specjalny zespół kontrolujący, czy mieszkańcy prawidłowo segregują odpady komunalne. Wcześniej do skarżyszczan trafiały broszury przypominające zasady selektywnej zbiórki odpadów.

W skład zespołu kontrolującego wchodzą pracownicy Urzędu Miasta, którzy posiadają imienne upoważnienie, udzielone przez prezydenta miasta. Celem ich pracy jest sprawdzenie zawartości pojemników na odpady zmieszane oraz pojemników lub worków na śmieci posegregowane pod kątem prawidłowości prowadzonej segregacji.

Każda kontrola prowadzona jest w obecności właściciela, zarządu lub zarządcy nieruchomości i kończy się sporządzeniem protokołu.

Po pierwszych kontrolach mieszkańcy, którzy nie prowadzą segregacji właściwie, są upominani o stwierdzonych nieprawidłowościach, jednak notoryczne uchylanie się od prawidłowej segregacji może skutkować podniesieniem stawki za odbiór odpadów.

Gmina współpracuje również z policją, która może karać mandatem za nieprzestrzeganie zasad Regulaminu utrzymaniu czystości i porządku w gminie i za zaśmiecanie terenu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama