Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 grudnia 2025 14:45
Reklama
Reklama

Żołnierze w wyjątkowej służbie bohaterami wystawy

Działania świętokrzyskich terytorialsów w szpitalach czy domach pomocy społecznej w czasie pandemii można zobaczyć na wystawie na kieleckim Rynku. Ekspozycję przedstawiającą wyjątkową służbę opracowali pracownicy Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach.

„10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej. Wyjątkowa służba, nieocenione wsparcie” - to tytuł wystawy plenerowej, którą można oglądać na kieleckim Rynku. Ekspozycję przygotowało Wzgórze Zamkowe – Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach.

Terytorialsi od początku pandemii pomagają w szpitalach i innych placówka. We wtorek w uroczystości otwarcia uczestniczył dowódca grupy płk. Grzegorz Motak. Jak mówił bohaterami są tutaj żołnierze - ochotnicy z wielkim sercem i empatią.

Jednym z najtrudniejszych, jednak wartościowym zadaniem, gdzie mundurowi mogli sprawdzić swoje siły, była służba w domach pomocy społecznej – dodał pułkownik.

Mieszkańcy Kielc maja szansę zobaczyć wystawę do końca miesiąca. Później plansze zostaną przewiezione do innych miast naszego regionu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama