Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 8 kwietnia 2026 22:11
Reklama

Premiera wystawy „Animatus.Now”

„Animatus.Now” to wystawa dokumentująca etapy powstawania prac Laureatów Międzynarodowego konkursu na koncepcję i realizację lalki/animowanego obiektu/formy teatralnej ANIMATUS”. W tym roku zwyciężyli: Paulina Araszkiewicz (praca POWŁOKI), Małgorzata Tarasewicz-Wosik (praca POSTLALKA) i Łukasz Skwara (NIEREALNA LALKA).
Premiera wystawy „Animatus.Now”
Premiera wystawy „Animatus.Now”

Ekspozycja prezentuje technologię tworzenia nowoczesnych form, proces eksperymentowania z materią oraz ostateczne efekty działań nagrodzonych twórców. Prace wyróżnia nowatorskie podejście do narzędzi i materiałów, jakie stosują autorzy. Za dokumentacje fotograficzną procesu powstawania form odpowiada uznany fotograf teatralny Bartek Warzecha.

Link do wystawy: http://animatuscontest.pl/galeria-2020/

Konkurs ANIMATUS zainicjował Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach w 2018 roku. Na jego dwie, pierwsze edycje wpłynęło kilkadziesiąt prac z Polski i z zagranicy, z których zwycięskie koncepcje zostały zrealizowane w formie prezentowanych w Kielcach etiud.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji i Kultury.

 

źródło: FB Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama