Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 grudnia 2025 17:12
Reklama
Reklama

Kraska: we wtorek rusza testowanie zielonych certyfikatów dla Polski

Dzisiaj rozpoczynamy testy zielonych certyfikatów, które będą ułatwiały przemieszczanie się w UE. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to 1 czerwca będziemy ten certyfikat udostępniać na koncie pacjenta - powiedział we wtorek w Polsat News wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska.
Kraska: we wtorek rusza testowanie zielonych certyfikatów dla Polski
Kraska: we wtorek rusza testowanie zielonych certyfikatów dla Polski

Kraska powiedział, że trwają prace, które zmierzają do tego, by wprowadzić certyfikat ułatwiający przemieszczanie się po UE. Uściślił, że od 1 czerwca, jeśli rozpoczynające się w czwartek testy przebiegną pomyślnie, certyfikaty będą dostępne już na naszych kontach pacjenta.

"Jeżeli wszytko pójdzie dobrze, a wszystko na to wskazuje, 1 czerwca będziemy już udostępniać ten certyfikat właśnie na stronie pacjenta, ten kod QR będzie dostępny dla osób, które są zaszczepione" - zapewnił.

Komisja Europejska w połowie marca przedstawiła projekt Cyfrowego Zielonego Certyfikatu, który ma ułatwić bezpieczne i swobodne podróżowanie obywatelom UE podczas pandemii.

 

(PAP)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama