Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 grudnia 2025 23:02
Reklama
Reklama

PSP: ostatniej doby strażacy w związku z burzami interweniowali ponad 500 razy

Ostatniej doby w związku z przechodzącymi przez Polskę burzami strażacy interweniowali ponad pół tysiąca razy - poinformował we wtorek rano PAP rzecznik prasowy PSP mł. bryg. Krzysztof Batorski. Najwięcej interwencji zanotowano na Dolnym Śląsku.
PSP: ostatniej doby strażacy w związku z burzami interweniowali ponad 500 razy
PSP: ostatniej doby strażacy w związku z burzami interweniowali ponad 500 razy

Jak przekazała PAP Państwowa Straż Pożarna, ostatniej doby strażacy w związku z pogodą przeprowadzili 509 interwencji. Najwięcej razy wyjeżdżali na Dolnym Śląsku (128), w Zachodniopomorskiem (120) i na Opolszczyźnie (58). Dużo interwencji było również w województwie lubuskim (54).

Z informacji przekazanych przez PSP wynika, że większość wyjazdów straży miała miejsce przed północą, zaś po północny - do godz. 6 - odnotowano jedynie 10 interwencji.

"Strażacy usuwali wiatrołomy ze szlaków komunikacyjnych i wypompowywali wodę z posesji. Na Dolnym Śląsku wiatr uszkodził kilka dachów. Nikt w tych zdarzeniach nie doznał obrażeń" - przekazał PAP rzecznik prasowy PSP mł. bryg. Krzysztof Batorski.

Wcześniej burze w zachodniej części kraju zapowiadał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. IMGW prognozował, że miejscami mogą wystąpić opady gradu oraz obfite opady deszczu - nawet do 50 litrów na metr kwadratowy.

 

(PAP)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama