Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 grudnia 2025 12:36
Reklama
Reklama

Groźny wypadek przy Grunwaldzkiej w Kielcach - służby ratownicze w gotowości

Sześć osób rannych po masowym wypadku przy ulicy Grunwaldzkiej w Kielcach. Samochód osobowy uderzył w auto, które wjechało w przystanek autobusowy. Na miejscu pracowali strażacy, służby medyczne i policjanci. Na szczęście tym razem były to tylko ćwiczenia.

Służby ratownicze przeprowadzają takie symulacje by skoordynować, ewentualnie usprawnić swoje działania w przyszłości.

Jednym z inicjatorów ćwiczeń był Wojewódzki Szpital Zespolony, który zgodnie z procedurami zobligowany jest to organizacji takich szkoleń.

Akcji ratowników przyglądał się też kilkuletni Mikołaj, który w przyszłości chce zostać strażakiem.

Symulowana akcja ratownicza przebiegła bez zarzutów, sprawdziły się wszystkie wdrożone procedury podkreśla sierż. szt. Małgorzata Perkowska - Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Policja przypomina też o odpowiednim zachowaniu kierowców, którzy są potencjalnymi świadkami zdarzeń drogowych. Niedopuszczalne jest blokowanie ruchu a zdarza się to kiedy kierujący filmują wypadki czy zwalniają by przyjrzeć się prowadzonym działaniom.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama