Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 22:58
Reklama

„Biała sobota na powitanie wiosny” w Świętokrzyskim Centrum Onkologii

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza 26 marca w godzinach 9.00-14.00 na „Białą sobotę na powitanie wiosny”. Podczas akcji będzie można skorzystać z bezpłatnej cytologii, mammografii i nasofiberoskopii w ramach realizowanych przez ŚCO programów profilaktycznych. Ze względu na pandemię koronawirusa obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna na badania.
„Biała sobota na powitanie wiosny” w Świętokrzyskim Centrum Onkologii
„Biała sobota na powitanie wiosny” w Świętokrzyskim Centrum Onkologii

Wiosenne porządki najlepiej zacząć od… swojego zdrowia. Dla wszystkich zabieganych i zapracowanych Świętokrzyskie Centrum Onkologii organizuje wiosenną białą sobotę z profilaktyką. Zapraszamy serdecznie na następujące badania profilaktyczne:

- cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym (podczas jednej wizyty wykonywane są dwa badania) – dla pań w wieku 25-59 lat w ramach Programu profilaktyki raka szyjki macicy; rejestracja na badania: 609 99 00 33; badania będą wykonywane w godz. 9.00-14.00
- opcjonalnie diagnostyka molekularna wirusa HPV (wirus HPV jest głównym czynnikiem ryzyka zachorowania na raka szyjki macicy) – badanie przeznaczone dla kobiet w wieku 30 - 59 lat. Badanie HPV – DNA nie jest badaniem na życzenie. O tym, czy pacjentka zostanie zakwalifikowana do badania HPV-DNA zdecyduje losowo system informatyczny po wprowadzeniu jej danych.
- mammografia - dla pań w wieku 50 -69 lat w ramach Programu profilaktyki raka piersi; rejestracja na badanie: 607 77 88 88; badania będą wykonywane w godz. 9.00-14.00
- nasofiberoskopia - badanie laryngologiczne dla osób w wieku 40-65 lat w Programie profilaktyki nowotworów głowy i szyi, palących papierosy lub mających jeden z objawów alarmowych przypominających infekcję dróg oddechowych (ból gardła, chrypka, ból/pieczenie języka, niegojące się owrzodzenia w jamie ustnej, niedrożność jednej dziurki nosa, trudności z przełykaniem, guz na szyi); badania będą wykonywane w godz. 9.00-12.00; rejestracja na badanie: 41 36 74 653.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama