Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Podsumowanie Sportowe Województwa Świętokrzyskiego 2022

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego we współpracy ze Świętokrzyską Federacją Sportu, która jest strategicznym partnerem w obszarze sportu młodzieżowego, podsumował to, co działo się w regionalnym sporcie w mijającym roku. Podczas uroczystej gali zorganizowanej w Hotelu Kongresowym w Kielcach najwybitniejszym sportowcom, szkoleniowcom i wszystkim tym, którzy z sukcesami działają na rzecz świętokrzyskiego sportu wręczone zostały nagrody. W wydarzeniu uczestniczył Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa.
Podsumowanie Sportowe Województwa Świętokrzyskiego 2022
Podsumowanie Sportowe Województwa Świętokrzyskiego 2022

Medaliści turniejów rangi mistrzowskiej zarówno w kategoriach młodzieżowych jak i seniorzy oraz osoby niepełnosprawne to grupa prawie 170 osób, które otrzymały nagrody finansowe. W sumie na ten cel z budżetu województwa przeznaczono ponad 140 000 zł.


- Szanowni Państwo, drodzy zawodnicy, szkoleniowcy oraz wszystkie osoby zaangażowane w rozwój świętokrzyskiego sportu. Jest mi niezmiernie miło, że po dwóch latach przerwy możemy spotkać się z całym środowiskiem sportowym i podsumować miniony 2022 rok. To, że spotykamy się tutaj dzisiaj w tak licznym gronie świadczy o naszym dużym wspólnym zaangażowaniu w tę niezwykle istotną sferę życia społecznego jaką jest sport – mówił podczas gali Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa. - W obecnym roku nasi reprezentanci zdobyli ponad 200 medali i dziś na tej scenie wręczamy nagrody 166 zawodniczkom i zawodnikom oraz 53 trenerkom oraz trenerom. Wyróżniamy również te organizacje, które mają największy punktowy dorobek w systemie współzawodnictwa sportowego. Nie zapominamy także o tych stowarzyszeniach, które były organizatorami największych imprez sportowych w regionie. To dzięki Państwa pracy i zaangażowaniu mogliśmy przeżywać chwile wzruszenia obserwując sportowe zmagania – podkreślał.

Tomasz Jamka zapewnił, że Samorząd Województwa sukcesywnie, z roku na rok, zwiększa nakłady na kulturę fizyczną i w przyszłorocznym budżecie zarezerwował na ten cel prawie 3,3 miliona złotych. Jest to kwota o 13% większa w stosunku do roku bieżącego.


- Pragnę podziękować wszystkim tym, którzy swoim zaangażowaniem budują pozycję regionu świętokrzyskiego na sportowej mapie Polski. Natomiast wszystkim nagrodzonym składam serdeczne gratulacje i życzę kolejnych sukcesów na arenach krajowych i międzynarodowych – dodał Tomasz Jamka.

W dzisiejszej uroczystości wzięli udział także m.in. wojewoda Zbigniew Koniusz, senator Krzysztof Słoń, Kazimierz Mądzik - Świętokrzyski Kurator Oświaty, prezes Zarządu Świętokrzyskiej Federacji Sportu Robert Janus oraz Piotr Kisiel - dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Urzędu Marszałkowskiego.


Nagrodzone związki sportowe, kluby i organizatorzy imprez:
Wyróżnienia imprez sportowych:
Imprezy międzynarodowe:

    Mistrzostwa Świata w Karate – Kielce, 24-25.09.2022 (organizatorem był Kielecki Klub Sportowy Karate)
    X Memoriał Leszka Drogosza w Boksie – Kielce, 9–13.11.2022 (organizatorem był KKB Rushh Kielce)

Imprezy ogólnopolskie:

    Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo – Kielce, 29-30.10.2022 (organizatorem był Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy Żak Kielce)
    Puchar Polski w Kolarstwie Przełajowym – Tokarnia, 15.10.2022 (organizatorem było Stowarzyszenie Zawodowy Klub Kolarski Domin Sport)

Imprezy wojewódzkie:

    II Olimpiada Świętokrzyska – Kielce, 16.09.2022 (organizatorem była Świętokrzyska Federacja Sportu)
    Duża i Mała Świętokrzyska Liga Pływacka (organizatorem był Świętokrzyski Okręgowy Związek Pływacki)

Wyróżnienia dla dyscyplin, które uzyskały najwyższe wyniki w rankingu współzawodnictwa sportu młodzieżowego województwa świętokrzyskiego:

    Świętokrzyski Związek Lekkiej Atletyki
    Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej
    Świętokrzyski Okręgowy Związek Pływacki
    Świętokrzyski Okręgowy Związek Zapaśniczy
    Świętokrzyski Okręgowy Związek Bokserski

Wyróżnienia dla klubów, które uzyskały najwyższe wyniki w rankingu punktowym współzawodnictwa sportu młodzieżowego województwa świętokrzyskiego:

    KSZO Ostrowiec Św.
    KS Vive Kielce
    KKL Kielce
    ULKS Guliwer Kielce
    KKB Rushh Kielce
    MKS Czarni Połaniec
    LKS Znicz Chęciny
    Korona Handball Kielce
    TS Akwedukt Kielce
    Stowarzyszenie Lokalne Salos Cortile Kielce

Źródło: Urząd Marszałkowski


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama