Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie: droższe parkowanie, teatr zaprasza, Dzień Języków

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wydania Wiadomości Świętokrzyskich.

Podczas konferencji przewodniczącego Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej Michała Brauna i członków nowego ugrupowania młodych "Nowa Generacja" przekonywano, że warto korzystać z aplikacji dotyczącej strefy parkowania w Kielcach. Przypomnimy aplikacja pozwoli na skorzystanie ze zniżki 25%, bo od 1 stycznia parkowanie w Kielcach wzrosło z 2 do 4 złotych.

Fotowoltaika na blokach mieszkalnych. Odbyły się już liczne rozmowy ze spółdzielniami w Kielcach. Rząd daje zielone światło na te inwestycje, bo od lutego można będzie składać wnioski. O tym, co to za program mówił na naszej antenie senator Krzysztof Słoń. Cały kwadrans polityczny raz po WŚ.

Włosi, Niemcy, Grecy, Anglicy, Hiszpanie, Ukraińcy i oczywiście Polacy. Wszystkie te nacje i języki było słychać w II LO w Końskich podczas Dnia Języków, który po raz pierwszy został zorganizowany w szkole. Każdy uczeń mógł spróbować charakterystycznych potraf z krajów, które miały swoich przedstawicieli. Wspaniałą imprezę uzupełniały piosenki, konkursy i quizy.

Tradycyjnie noworoczny czas to okazja do spotkania Marszałka i Zarządu Województwa Świętokrzyskiego z regionalnymi dziennikarzami. W piątek w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach podsumowano wzajemną współpracę w minionym roku. Nie zabrakło także życzeń.

Spektakl oparto na jednym z najważniejszych dzieł literatury polskiej. Przedstawienie "Ballady i Romanse" w wykonaniu Teatru TeTaTeT to kompilacja wybranych utworów dzieła Mickiewicza. W sztuce mieszają się historie i zdarzenia m.in. ze Świtezianki, Romantyczności, czy Ucieczki. Premiera już w najbliższą sobotę.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama