Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie: dyrektorzy podsumowali 2022 rok, banery reklamowe w kościele, nietrzeźwy za kierownicą

Wiadomości Świętokrzyskie: dyrektorzy wydziałów podsumowali 2022 rok, banery reklamowe w kościele podczas koncertu kolęd, będzie też o nietrzeźwym 27-latek za kierownicą.

To był zupełnie inny rok niż poprzedni - powiedział Wojewoda Świętokrzyski. We wtorek podczas konferencji prasowej Zbigniew Koniusz oraz dyrektorzy wydziałów podsumowali miniony rok. Mówiono m.in. o pandemii Covid-19, wojnie na Ukrainie oraz kryzysie ekonomicznym.

W sprawie nie byłoby nic szokującego, gdyby nie pojawienie się przy ołtarzu banerów reklamowych sponsora. W niedzielę 8 stycznia w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej odbył się koncert kolęd i pastorałek. Zdjęcia z wydarzenia szybko obiegły internet, wierni nie kryli swojego zgorszenia całą sytuacją. Parafia wydała oświadczenie w tej sprawie.

Nowe pojazdy dla policji. Nieoznakowane samochody trafią do różnych świętokrzyskich jednostek. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Świętokrzyskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Wojciech Lubawski napisał wspólnie ze swoim przyjacielem Tomaszem Natkańcem książkę. Pozycja jest już dostępna w kieleckich księgarniach. Przy okazji wizyty w naszej redakcji spytaliśmy byłego prezydenta Kielc o obraz miasta pod rządami Bogdana Wenty. Fragment rozmowy już teraz, na całość zapraszamy po serwisie.

Na koniec rewitalizacji koneckiego rynku czekali od wielu miesięcy. Rynek oficjalnie został otwarty podczas jarmarku bożonarodzeniowego i od razu stał się miejscem, które mieszkańcy miasta chętnie odwiedzają. Prawdziwe oblicze rynku zdaniem burmistrza miasta zobaczymy na wiosnę.

Nietrzeźy 27-latek prowadził samochód ze zniszczonymi oponami. Jazdę na „gołych” felgach zakończył w lesie na terenie gminy Michałów. Jak się wkrótce okazało, samochód pochodził z kradzieży z włamaniem dokonanej kilka godzin wcześniej w Krakowie. Zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama