Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 czerwca 2024 10:22
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie: Kampania ruszyła, licznik kar bije, a do Pińczowa przyjechali Francuzi

Parlamentarzyści PiS rozpoczęli kampanie wyborczą w stolicy regionu świętokrzyskiego od spotkania z mieszkańcami Kielc. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo i obronności. Anna Krupka i Krzysztof Słoń udowadniali swoi zwolennikom jak dużo zostało zrobione w tej kwestii przez rząd i partię, którą reprezentują.

Na comiesięczną pikietę w obronie praworządności, tym razem pod hasłem "KONSTYTUCJA — niezależne sądy, uczciwe wybory" zaprosił mieszkańców Kielc KOD Region Świętokrzyski.  Pod Sądem Okręgowym w Kielcach manifestowali ludzie, którzy nie zgadzają się z polityką rządu, który cały czas nie wypełnił kamieni milowych, a kary za łamanie praworządności wynoszą już  ponad  2 miliony euro.

Wspomnienia, wzruszenia i pamięć – to w największym skrócie kanwa spotkania poświęconego pamięci Honorowego Obywatela Skarżyska Bogdana Winiarskiego, które odbyło się 15 marca w  Muzeum im. Orła Białego. Jego inicjatorami byli podopieczni i współpracownicy nieodżałowanego sportowca, trenera, działacza i społecznika.

W Pińczowie, nieopodal zalewu odbyła się uroczystość, w związku z otwarciem nowej drogi. Nowo otwartą ulicę uhonorowano nazwą Caudry – francuskiego miasta, które łączy z Pińczowem umowa partnerska. Udział w wydarzeniu wzięła m.in. delegacja z Francji, na czele z merem Caudry – Frederic’iem Bricoutem oraz burmistrzem Pińczowa Włodzimierzem Badurakiem, a także lokalni działacze społeczni i mieszkańcy.

Bracia Maciej i Damian Broniewscy znakomicie spisują się w sportach motorowych. Ich sukcesy nie umknęły władzom Miasta i Gminy Końskie podczas gali sportowca roku. Ale to był dopiero początek. W ubiegłym tygodniu, Burmistrz Krzysztof Obratański zawarł porozumienie ze sportowcami, którzy w zamian za pomoc finansową od magistratu, będą promować Końskie podczas swoich startów.

Park Etnograficzny w Tokarni zamienił się w prawdziwe pole walki. W rolę powstańców styczniowych wcieliły się grupy rekonstrukcyjne z całego kraju, a wśród nich Małogoski Oddział Powstańczy 1863 r Klub Historyczny D K Małogoszcz, a niezwykła sceneria parku pozwoliła przenieść się zebranym do wydarzeń sprzed 160 lat.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama