Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 czerwca 2024 10:56
Reklama

Baranówek wolny od bloków

Przed Urzędem Miasta w Kielcach, mieszkańcy Baranówka  protestowali przeciwko przygotowywanemu na ich prośbę Planowi Zagospodarowania Przestrzennego. W zamierzeniu mieszkańców plan ten miał przeciwdziałać zabudowie dzielnicy domków jednorodzinnych blokami, na co notorycznie zgadza się Ratusz. Protest przyniósł zamierzony efekt, bo już po kilku godzinach magistrat wydał komunikat.

Mieszkańcy Baranówka protestowali pod Urzędem Miasta w Kielcach przeciwko Planowi Zagospodarowania Przestrzennego. Protestowali, bo nie chcą mieć przy swoich domach wysokich na 12 metrów bloków.

Protesty mieszkańców popiera wielu radnych, w tym radny Braun.

Po proteście pod Urzędem Miasta, mieszkańcy Baranówka udali się do sekretarza, gdzie trwało kolegium prezydenckie w tej sprawie.

Mieszkańcy poczekali, co przyniosło oczekiwany efekt. Po kilku godzinach otrzymaliśmy komunikat prezydenta.

Po przeprowadzeniu szeregu analiz i konsultacji, uzyskaniu opinii prawnych, a także mając na uwadze głosy wszystkich stron zaangażowanych w proces sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu „KIELCE POŁUDNIE - OBSZAR IV.1.1 BARANÓWEK” Prezydent Miasta Kielce w dniu 20 marca 2023 r. podjął decyzję o uwzględnieniu uwag większości mieszkańców postulujących o całkowity zakaz zabudowy wielorodzinnej na wskazanym obszarze. Tym samy projekt planu został skierowany do korekty ustaleń jak wyżej”.

Protest mieszkańców Baranówka zakończył się sukcesem. Co to oznacza? Budowa bloków na Baranówku została wstrzymana, przynajmniej tymczasowo!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama