Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 czerwca 2024 10:47
Reklama

Świętokrzyskie wyróżnione CIMIC Award of Excellence

W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia nagrody CIMIC Award of Excellence dla Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego jako docenienie współpracy cywilno – wojskowej. Żadna instytucja w Polsce nie może się pochwalić podobnym wyróżnieniem.

To ogromne wyróżnienie dla Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Tego typu nagrodą jeszcze nikt w Polsce nie został wyróżniony.
Nagrodę przyznaną przez NATO CIMIC Centre of Excellence (CCOE) w Hadze na ręce Wojewody Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza wręczy Dyrektor CCOE płk Andreas Eckel.

Współpraca cywilno-wojskowa jest jednym z najważniejszych filarów  współpracy na płaszczyźnie instytucji regionalnych. Bezpieczeństwo nie jest wyłącznie domeną wojskową. Bezpieczeństwo jest także domeną cywilną. Dlatego ta współpraca jest tak bardzo ważna. Taka sytuacja owocuje wieloma wspólnymi działaniami, które dla każdej strony są ważne.

O dobrych relacjach cywilno- prawnych mówił komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach Adam Włoczewski.
Nagroda została przyznana za wiele przedsięwzięć.

Podczas wtorkowej uroczystości obecni byli świętokrzyscy parlamentarzyści.

Centrum Doskonalenia Współpracy Cywilno-Wojskowej, od którego województwo świętokrzyskie dostało nagrodę,  ma swoją siedzibę w Hadze. Jest międzynarodową organizacją wojskową powołaną w celu wspierania programu transformacji NATO Centrum powstało w 2001 roku.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama