Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie: Dzień Wody, Rok Kopernika i Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Zapraszamy do obejrzenia środowego wydania Wiadomości Świętokrzyskich.

W Dniu Wody Wodociągi Kieleckie zorganizowały spotkanie z uczniami szkół podstawowych z Kielc. W Teatrze Lalki i Aktora Kubuś najmłodsi oglądali eksperymenty chemiczne związane z wodą. Podczas spotkania wyprodukowana została także pasta do zębów dla słonia.

W całej Polsce w środę trwała akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, w której Policja zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Sprawdziliśmy jak kierowcy w naszym regionie stosują się do przepisów.

Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego z Kielc oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku-Kamiennej uczestniczyli w wykładzie poświęconym Mikołajowi Kopernikowi, który w skarżyskim Muzeum im. Orła Białego przedstawił w zeszły czwartek dr hab. prof. Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Jacek Pielas.

To była prawdziwa, muzyczna uczta dla wielbicieli muzyki sakralnej. W Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury zorganizowano przesłuchania do XIX Edycji Festiwalu Wielkopostnego. Finał już na początku kwietnia.

Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, bo był poszukiwany i pijany. Dodatkowo kierując oplem złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ucieczkę przed policjantami zakończył chowając się w psiej budzie. W taki sposób mieszkaniec powiatu koneckiego chciał ocalić swoją wolność.

W piątek 31. marca w Kieleckim Teatrze Tańca odbędzie się spektakl pod tytułem „Ballady. Mickiewicz – wyprawa na duchy wschodnie”. Przedstawienie jest artystyczną odpowiedzią na agresję Rosji na Ukrainie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama