Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 czerwca 2024 11:12
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie: palce lizać, orkiestry i wspaniałe pojazdy

Nie lada gratka czeka  fanów lokalnych, świętokrzyskich przysmaków. Już w niedzielę, 21 maja nastąpi  rozstrzygnięcie XXII Finału Regionalnego „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”. Jakie pyszności  czekają na gości? O tym w materiale filmowym.

W kieleckim parku imienia Stanisława Staszica odbył się rodzinny piknik zorganizowany przez stowarzyszenie „Polska 2050”. Celem spotkania była edukacja w temacie rodzin zastępczych.

W sobotę 27 maja obchodzić będziemy Dzień Samorządu Terytorialnego, z tej okazji Urząd Miasta w Kielcach organizuje Piknik Rodzinny. Zaplanowano wiele atrakcji, na zaproszenie odpowiedziało ponad 30 różnych instytucji.

Z okazji Dnia Strażaka w Jędrzejowie uhonorowani zostali wszyscy mundurowi, którzy nie dbając o swoje życie i zdrowie niosą pomoc potrzebującym. Na uroczystości nie zabrakło członków władz samorządowych z gminy, powiatu i z regionu.

Pozostańmy jeszcze w Jędrzejowie. Amazonkami nazywają się niezwykłe kobiety jednoczące się w walce z nowotworami piersi. W Jędrzejowie obchodziły one rocznicę założenia swojego klubu.

To jedyne takie miejsce w regionie. Prywatne Muzeum Polskie Drogi w Modliszewicach koło Końskich rozpoczęło kolejny sezon turystyczny i zaprasza wszystkich do odwiedzin, a jest co zwiedzać. Nie dawno muzeum wzbogaciło się o dwa wyjątkowe samochody: Forda V8 i Buicka model 41.

Jest w nich jakaś siła. W Daleszycach w ramach Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych spotkali się muzycy z regionu świętokrzyskiego. Dla zebranych na rynku mieszkańców orkiestry przygotowały  klasyczne melodie wojskowe oraz popularne szlagiery.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama