Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie: Miasteczko zdrowia, Powiatowy Dzień Strażaka i zaproszenie na kongres

Zapraszamy do obejrzenia czwartkowego wydania Wiadomości Świętokrzyskich:

W środę 17 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej odbył się uroczysty apel z okazji dnia strażaka. Wydarzenie było okazją do gratulacji i podziękowań za ofiarną służbę, a także do wręczenia wyróżnień, odznaczeń i awansów.

W sobotę w Centrum Geoedukacji w Kielcach odbędzie się Kongres Kieleckich Organizacji Pozarządowych. To świetna okazja do spotkania całego środowiska pozarządowego z Kielc, wymiany między sobą doświadczeń oraz do podjęcia współpracy, która umożliwi pełniejsze działania na rzecz społeczności lokalnej.

Juwenalia trwają w najlepsze. W czwartek 18 maja odbył się korowód czyli pochód studentów ciekawie i kolorowo przebranych, którzy wybrali się na kielecki Rynek by odebrać od przedstawicieli władz symboliczne klucze do miasta.

22 kwietnia ruszyła II edycja projektu „Zdrowe Życie”. To miasteczka zdrowia, które co weekend odwiedzają poszczególne miasta w kraju. Do wąskiego grona wybranych miejscowości, które odwiedzi mobilna strefa zdrowia, z naszego regionu dostały się Końskie.

Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz podpisał umowy na realizacje zadań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Kwota ponad 880 tysięcy złotych trafi do 140 instytucji na terenie województwa.

Sześć wystaw realizowanych w ramach projektu „Materia. Konfrontacje Artystyczne/ Kielce 2023” będą mieć swoje miejsce w Dworku Laszczyków w Kielcach, których komisarzem jest znany świętokrzyski grafik Grzegorz Chorążek.

Na deskach Centrum Kultury w Jędrzejowie odbył się Gminny Konkurs Wokalno-Recytatorski "Mój dom - moja rodzina". W koncercie wzięło udział 14 przedszkoli z całej gminy Jędrzejów. Przeboje, dobra zabawa i uśmiechy na twarzy towarzyszyły tej udanej gali.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama