Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 12 czerwca 2024 19:25
Reklama

"Świętokrzyskie dla Ukrainy" - doskonała zabawa i integracja

„Świętokrzyskie dla Ukrainy” to projekt realizowany przez Urząd Marszałkowski, który we wtorek zorganizował w skansenie w Tokarnii piknik integracyjny, na którym bawili się mieszkańcy regionu świętokrzyskiego oraz ukraińscy uchodźcy, którzy znaleźli na terenie województwa dom oraz pracę.

Projekt „Świętokrzyskie dla Ukrainy” realizowany przez lidera Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w partnerstwie z miastem Kielce oraz powiatami: kieleckim, skarżyskim, starachowickim oraz włoszczowskim, a także przy udziale Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Piknik integracyjny na terenie skansenu w Tokarni odbył się pod nazwą „Świętokrzyskie dla Ukrainy”.  Zaplanował szereg atrakcji dla uczestników wydarzenia. Stoiska z regionalnymi potrawami raczyły świętokrzyską publiczność. W upalny dzień serwowano lemoniadę oraz watę cukrową. Podczas pikniku nie zabrakło również Wiceminister Sportu i Turystyki Anny Krupki.


Gwiazdą wtorkowego spotkania był zespół Enej, który rozgrzał publiczność. Goście ze wschodu oraz świętokrzyscy mieszkańcy bawili się nawet wtedy, kiedy zaczął padać deszcz. Nic nie było w stanie przerwać koncertu zespołu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!