Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 czerwca 2024 09:28
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie: afera wizowa, wspomnienia córki Sybiraka, Uniwersytet III Wieku

Witamy w Wiadomościach Świętokrzyskich, a w nich:

Coraz więcej wiemy na temat afery wizowej z udziałem świętokrzyskich polityków i działaczy PiS. Już nie tylko Piotr Wawrzyk, ale także Mariusz G., były kielecki radny PiS, są utożsamiani z tym nielegalnym procederem. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej kandydaci Trzeciej Drogi w wyborach do Sejmu i kandydaci Paktu Senackiego przekonywali, że afera wizowa nie jest już problemem Polski, ale wyszła znacznie poza nasze granice.

Od 28 lat Zespół Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego "Grota " w Jędrzejowie uroczyście obchodzi święto Patrona Szkoły. Cała społeczność Szkoły jest dumna że swojego Patrona który, podczas ll wojny światowej doprowadził do połączenia najważniejszych organizacji konspiracyjnych w kraju w jednolite wojsko podziemne.

Powracamy do tematu 84. rocznicy napaści ZSRR na Polskę, jaką w ubiegłą niedziele obchodziliśmy na kieleckiej Kadzielni. - „Kto się czuje Polakiem, niech opuści tę salę” i żołnierze, jeden za drugim, zaczęli wstawać, opuścili. Kadeci nie zgodzili się na emisję propagandowego filmu przygotowanego przez sowietów. Oczywiście za to zachowanie zostali natychmiast ukarani.  – relacjonuje Elżbieta Kozior, córka podoficera Stanisława Czai, który również tamtego dnia razem ze swoją grupą został zesłany na Syberię. Zapraszamy do odsłuchania tej opowieści.

Wielkimi krokami zbliża się spektakl muzyczno- teatralny pt. "Czas Superbohaterów II- W hołdzie ofiarom pacyfikacji Michniowa." To już druga edycja tego przedsięwzięcia, która w tamtym roku przyciągnęła ogromną liczbę publiczności. Z tej przyczyny organizatorzy postarali się by wystawić spektakl dwa razy tego samego dnia. Szczegóły w materiale video.

Hala widowiskowa przy Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich w teorii jest gotowa lecz w praktyce jednostka wciąż nie może z niej skorzystać przez brak potrzebnego wyposażenia. To wkrótce ma się zmienić. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie jeszcze w tym miesiącu zostanie podpisana umowa z wykonawcą na dostarczenie niezbędnego sprzętu.

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyła się w poniedziałek w Filharmonii Świętokrzyskiej Kielcach. Przedstawiciele ze wszystkich Uniwersytetów Trzeciego Wieku czyli z Kielc, Buska - Zdroju, Bodzentyna, Chęcin, Jędrzejowa, Końskich, Sandomierza czy Skarżyska - Kamiennej uczestniczyli w podniosłym wydarzeniu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama