Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie: Przyszedł grudzień

Zapraszamy do obejrzenia piątkowego wydania Wiadomości Świętokrzyskich:

50 przyszłych lekarzy otrzyma wsparcie finansowe. Już po raz piąty województwo świętokrzyskie przyznało stypendia dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim. Stypendyści po ukończeniu studiów zobowiązali się zasilić szeregi kadry lekarskiej w regionie świętokrzyskim.

W grudniu Sejmik Województwa Świętokrzyskiego będzie obradował aż trzy razy. Pierwsza z trzech sesji odbędzie już 4 grudnia. W grudniu także odbędzie się sesja budżetowa. O najbliższej sesji, na konferencji prasowej, mówił przewodniczący sejmiku Arkadiusz Bąk.

Gościem w Kwadransie Politycznym był Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości. Rozmowa dotyczyła m.in. nowej funkcji Anny Krupki, która została pełnomocnikiem PiS w regionie Świętokrzyskim. Jak senator ocenia ten wybór? O tym w programie po Wiadomościach, teraz krótki fragment.

6 grudnia jak co roku przedszkolaki z gminy Końskie rozświetlą miejską choinkę. Podobnie jak do roku poprzedniego, drzewko stanie na rynku. Tego dnia nie zabraknie występów najmłodszych dla który powstanie specjalna scena.

„Mikołajki” będą szczególnym dniem w skarżyskim Muzeum im. Orła Białego. Placówka zaprasza tego dnia gratis, oferując premierę swego nowego magnesu, przedstawiającego budynki z ul. Staffa.

Kielecki Teatr Tańca przygotowuje kolejną premierę. Tym razem będzie to spektakl, który nawiązuje do dzieła literackiego pt. „FAUST” Johanna Wolfganga Goethego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama