Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 22:26
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Jeleniowskie Enduro MTB - zobacz relację wideo

28 kwietnia odbyła się kolejna już edycja JEMTB 2024 - największych zawodów w rowerowej dyscyplinie Enduro w regionie. Trasy i tym razem nie zawiodły licznie zebranych na trasach fanów Enduro. Zapraszamy do obejrzenia relacji przygotowanej przez Konrada Kopyckiego.

W programie wydarzenia organizatorzy tym razem przygotowali:

• 5 OS-ów
• ok. 18 km tras (zjazdy + podjazdy)
• blisko 850 m przewyższeń do pokonania
• 7 kategorii
• unikalne nagrody od sponsorów i ekipy Jeleniowskich Ścieżek
• food trucki
• stoisko z gadżetami

Organizatorzy o przygotowanych OS-ach:

OS 1 – Ścieżka Licho - najtrudniejsza ze wszystkich ścieżek, wymagająca, szybka, miejscami kamienista, zawierająca szereg elementów (bandy, dropy, gapy, step downy, rock gardeny, kładki, itp.)

OS 2 – Nowa ścieżka, nazwa robocza Strzyga, przygotowana specjalnie na JEMTB 2024. Jej początek znajduje się po lewej stronie za bramką Licho. W górnej sekcji jest stroma i kamienista. W środkowej części jest szybka i skoczna, a na samym dole łączy się ze ścieżką Świętowit.

OS 3 – Ścieżka Świst. Ścieżka o charakterze zjazdowym, szybka, kamienista, zawierająca szereg elementów (bandy, dropy, hopki, rock gardeny, kładki, road gapy itp.) W górnym odcinku wytyczono dwie linie - szybka stroma po kładce i jej objazd, zdecydowanie łagodniejszy i odrobinę dłuższy.

OS 4 – Ścieżka Dzik+ to taki dzik z nową górną sekcją, jest przygotowany specjalnie na JEMTB 2024. Start znajduje się bezpośrednio przy Świście. Ma charakter podobny do oryginalnego Dzika, ale jest znacznie szybszy.

OS 5 „Trzygłów” – najłatwiejsza i najdłuższa z czerwonych ścieżek. Jest najłagodniejsza i zawiera najwięcej band ze wszystkich tegorocznych OS-ów. Idealna na zakończenie dnia zawodów. W tym roku konfigurację rock gardenów organizatorzy dostosowali do warunków atmosferycznych przed zawodami.

Nowe ścieżki przygotowane specjalnie na tegoroczne zawody, były udostępnione do treningów już od 13 kwietnia.

Poniżej wyniki realizacji:

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama