Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 21:38
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Murale z przekazem powstają na kieleckich osiedlach

Bajkowe murale powstają na kieleckim KSM. Stanowią ozdobę w przejściach pomiędzy wieżowcami lecz ich zadanie jest zupełnie inne. O pomyśle na kolorowy KSM rozmawialiśmy z Tomaszem Kiekiem, kierownikiem Klubów Osiedlowych w Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Żyrafa, słoń Trąbalski, Bolek, Lolek i Tola, a także warzywa i owoce, wszystko to można zobaczyć w przejściach między blokami na osiedlu Sady oraz kieleckim KSM-ie. Jak odnowić zdewastowane bloki by swoim wyglądem przyciągały, a nie szpeciły wieżowców? Co zrobić by poprawić humor młodszym i starszym mieszkańcom jednego z kieleckich osiedli, a dodatkowo zrobić projekt z przesłaniem? Dla Tomka, Moniki i Agnieszki takie wyzwanie to pestka.

W odnawianie zdewastowanych ścian bloków włączyły się także kluby seniora czy jedno z kieleckich przedszkoli.

Oprócz murali powstały także ławki z frezowanymi napisami oraz kolorowe kosze, które witają mieszkańców miłym przesłaniem. Osiedlowe Kluby: Polonez, Miniatura i Słoneczko zaprojektowały napisy.

Tomek, Monika i Agnieszka nie mówią: stop! Mają wiele pomysłów na umilanie czasu mieszkańcom, pamiętając o pozytywnym przesłaniu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama