Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 22:31
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie: Trzeci wiceprezydent Kielc

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego wydania Wiadomości Świętokrzyskich, a w nich:

1. Prezydentka Agata Wojda oficjalnie zamknęła skład kieleckiego Ratuszu. Trzecim i ostatnim wiceprezydentem Kielc został dr Bartłomiej Zapała, który pracował m.in. jako wykładowca Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
2. Przed Dworcem Autobusowym w Kielcach Komitet Wyborczy Wyborców Lewica prezentował założenia programowe dotyczące rozwoju transportu publicznego i mniejszych ośrodków akademickich. Apelowano o zaprzestanie wojny polsko-polskiej, którą ich zdaniem kontrkandydaci wciąż podsycają.  
3. Świętokrzyskie Spotkanie Transplantologiczne to okazja do zapoznania się z ideą transplantologii i pokazanie społeczeństwu, że po przeszczepie można normalnie żyć. Wydarzenie odbędzie 24 maja w “Okrąglaku” Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.
4. NOVATOR 2023 to konkurs dla przedsiębiorców, wynalazców i naukowców. W XVII edycji wyłoniono ośmiu laureatów, którzy wyróżniali się najbardziej innowacyjnymi pomysłami w swojej branży. Gala miała miejsce w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich.
5. Ośrodek Kultury Ziemowit w czwartek zaprosił gości na wystawę Moniki Nogieć pt. "Ślad na papierze". Na co dzień artystka jest spełnioną matką czwórki dzieci, szczęśliwą żoną, fotografką, malarką oraz rzeźbiarką, po więcej szczegółów zapraszam Państwa do obejrzenia materiału wideo.
6. Wodociągi kieleckie sukcesywnie powiększają ilość poidełek i pitników na terenie miasta i powiatu. Nowy obiekt powstał ostatnio między innymi w Nowinach. W dobie coraz częstszych długotrwałych upałów poidełka mogą okazać się pomocne nie tylko dla ludzi, ale także ich pupili.
7. Mamy dobrą wiadomość dla pracodawców i osób niepełnosprawnych. Jest projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej zakładający wzrost wysokości miesięcznego dofinansowania do pensji pracownika z niepełnosprawnościami. O tym jak to jest ważna zmiana mówił na naszej antenie senator Krzysztof Słoń.
8. Bajkowe murale powstają na kieleckim KSM. Stanowią ozdobę w przejściach pomiędzy wieżowcami lecz ich zadanie jest zupełnie inne. O pomyśle na kolorowy KSM rozmawialiśmy z Tomaszem Kiekiem, kierownikiem Klubów Osiedlowych w Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
9. Zajęcia dodtkowe, zabawy dydaktyczne, plastyczne i ogólnorozwojowe to tylko wstęp do aktywności jakie czekają maluchy w Bajkowym żłobku w Działoszycach. Postanowiliśmy sprawdzić jak działa samoządowa placówka, do której uczęszcza dwudziestu żłobkowiczów.

Po Wiadomościach Świętokrzyskich zapraszamy Państwa na Kwadrans Polityczny, a w nim rozmowa z senatorem Krzysztofem Słoniem.

Tuż po tym programie zapraszamy do obejrzenia kolejnego wydania Gościa Dnia, w którym rozmawialiśmy z wiceministrem Spaw Zagranicznych Andrzejem Szejną, Starostą kieleckim Tomaszem Plebanem, burmistrzem Suchedniowa Dariuszem Miernikiem oraz zastępcą Dyrektora Ds inwestycyjnych Miejskiego zarządu dróg w Kielcach, Karolem Nowakowskim.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama