Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 22:29
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Festyn Profilaktyczny w Parku Miejskim

Świętokrzyskie Dni Profilaktyki to wydarzenie na rzecz rozwoju i ochrony instytucji rodziny, czy przeciwdziałania patologii i dyskryminacji. 21. edycja dotyczyła wsparcia zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży.
Festyn Profilaktyczny w Parku Miejskim
Festyn Profilaktyczny w Parku Miejskim

Ważnym punktem tegorocznej edycji był „Festyn Profilaktyczny” w Parku Miejskim S. Staszica. Młodzi ludzie ze świetlic środowiskowych i klubów młodzieżowych z Kielc, zaprezentowały występy artystyczne przed licznie zgromadzoną publicznością.

Nie zabrakło również innych atrakcji. Organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, robienie warkoczyków i tatuaży. Ponadto dzieciaki mogły skorzystać z samochodzików i pod okiem opiekunów wsiąść pierwszy raz za kółko.

Nie tylko zabawa ale również elementy edukacyjne. Wszyscy chętni mogli porozmawiać z pracownikami Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji, Stowarzyszenia MONAR i Świętokrzyskiego Klubu Abstynentów RAJ. Można było również przyjrzeć się jak trudno jest osobie po alkoholu przejść po torze przeszkód, a także zobaczyć i nauczyć się, jak udzielać pierwszej pomocy.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama