Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 lipca 2024 05:55
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie: Noc Muzeów w regionie

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wydania Wiadomości Świętokrzyskich. 

W ramach Europejskiej Nocy Muzeów, zwiedzający w Skarżysku-Kamiennej mogli dokładnie przyjrzeć się ciekawym obiektom w Muzeum im. Orła Białego, które wyjątkowo było otwarte aż do godziny 22.00. Pogoda sprzyjała zwiedzającym na dokładne zapoznanie się z atrakcjami. Mieszkańcy świętokrzyskiego korzystali również z Nocy Muzeów w Jędrzejowie, gdzie do zabawy dołączyło dziewięć instytucji.

Od 23 maja do 21 czerwca mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej będą mogli składać propozycje inwestycji i zadań do Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok. Decyzją Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Arkadiusza Boguckiego, pula pieniędzy na ten cel została podwojona.

Czy w czasach kiedy większość z nas dąży do nowoczesności, może nastąpić powrót mody na folklor i tradycje ludowe? Wydaje się, że jest to absolutnie możliwe, a wszystko za sprawą pięknych koncertów i opowieści twórców ludowych. W Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju odbyły się 48. Buskie Spotkania z Folklorem, podczas których wystąpiło prawie 800 artystów.

To już trzeci rok kiedy na Politechnice Świętokrzyskiej odbywa się.... miodobranie. Dzięki unikatowym ulom powstałym z zużytego sprzętu elektronicznego i ciężkiej pracy pszczół, kielecka pasieka znajdująca się na dachu uczelni wydała tego dnia parę litrów wielokwiatowego, zdrowego miodu.

W poniedziałek w Kielcach i Suchedniowie odbyły się uroczystości związane z nadaniem Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach imienia Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Na budynku placówki odsłonięto tablicę pamiątkową ku czci pisarza. Honorowym gościem wydarzenia była córka pisarza Marta Herling.

Centrum Duszpasterskie Wesoła 54 świętowało 10.lecie powstania oraz jubileusz poświęcenia Kościoła Akademickiego w Kielcach. W ramach uroczystości odbyła się msza święta, a później duży, rodziny festyn na terenie Skweru Stefana Żeromskiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama