Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie: Puchar Europy w Kielcach

Przedstawiciele Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz Banku Gospodarstwa Krajowego podpisali umowę o finansowaniu z programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego na lata 2021-2027. Łączna wartość Projektów dla działań pro- środowiskowych wynosi ponad pół miliarda złotych na pożyczki w regionie. Wyprzedaż przy KCK cieszyła się dużym zainteresowaniem.

KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur, to rozwiązanie umożliwiające przedsiębiorcom wystawianie i odbieranie faktur elektronicznych w prosty sposób. System ten nie tylko pozwala na przechowywanie i sprawdzanie faktur w sieci. Obowiązek korzystania z KSeF był już kilka raz przesuwany. 26 kwietnia 2024 roku Ministerstwo Finansów ogłosiło nowy, etapowy harmonogram wdrożenia systemu KseF.


Świętokrzyskie Dni Profilaktyki to cykliczne wydarzenie, które zrzesza dzieci i młodzież ze świetlic środowiskowych i klubów młodzieżowych z Kielc. Inicjatywa zwraca uwagę przede wszystkim na rozwój i ochronę rodzin oraz upowszechnia rozwiązania w zakresie ich wspierania. W ramach XXI edycji zorganizowano “Festyn Profilaktyczny” z wieloma atrakcjami dla dzieci i występami artystycznymi.


Kolekcjonerskie lalki, pięknie zdobione talerzyki, gry i zabawki. To wszystko można było zobaczyć na wyprzedaży garażowej przed budynkiem Kieleckiego Centrum Kultury. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a zebrane pieniądze zostały przeznaczone na bezdomne zwierzaki.


Studenci Kadry Muzyki UJK w Kielcach zaprezentowali nietuzinkowe widowisko muzyczno-teatralne - “Być Sobą”. Artyści przenieśli publiczność Filharmonii Świętokrzyskiej w szkolny świat, pełen muzyki i wielkich ambicji.


Do Kielc po raz kolejny trafi impreza sportowa rangi mistrzowskiej. 2 czerwca w Kielcach odbędzie się Puchar Europy w Triatlonie. Lista startowa, to 170 zawodników i zawodniczek nie tylko z Europy, ale także z innych kontynentów. Barw Polski będzie bronić 20 reprezentantów. Puchar odbędzie się na Zalewie Kieleckim i przy ulicy Zagnańskiej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama