Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie: Co lubimy jeść? Ile zarabia prezydent?

W środę na placu przed Jednostką Ratowniczo- Gaśniczą nr 1 w Kielcach odbyły się uroczystości związane z obchodami Miejskiego Dnia Strażaka połączone z wręczeniem odznaczeń oraz aktów nadania wyższych stopni służbowych.

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii nastąpiło uroczyste otwarcie pierwszego w regionie świętokrzyskim Gabinetu Prehabilitacji. Skorzystać z niego będą mogli pacjenci, którzy są na początku drogi leczenia onkologicznego. Otwarcie było możliwe dzięki dofinansowaniu uzyskanemu od Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Za radnym II sesja Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej. W trakcie obrad radni podejmowali uchwały o składach poszczególnych komisji tematycznych oraz wybierali ich przewodniczących. Ustalili również wysokość wynagrodzenia Prezydenta Miasta.

Na targowicy koneckiej doszło do spotkania wiceministra spraw zagranicznych Andrzeja Szejny z mieszkańcami Końskich. Rozmawiając o bieżących problemach jakie dotykają kraj, minister przekonywał jednocześnie do uczestnictwa w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Smaki kuchni azjatyckiej, hiszpańskiej, greckiej, amerykańskiej. Mieszkańcy Kielc mieli okazję spróbować wszystkich potraw podczas kolejnego Street Food Polska Festivalu. W ofercie znalazły się propozycje zarówno wegetariańskie, jak i dania mięsne. Sienkiewka po raz kolejny nieco odżyła.

Mnóstwo pysznych słodkości, zapach grillowanej kiełbaski i świeża lemoniada. To wszystko miało miejsce podczas festynu rodzinnego w Przedszkolu Samorządowym nr 14 w Kielcach. Rodzinna atmosfera pozwoliła na mile spędzony czas i zapewnienie najmłodszym wielu atrakcji

Prawdopodobnie jeszcze wiosną ruszy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w gminie Działoszyce. Inwestycja ma usprawnić gospodarkę odpadami na terenie gminy oraz pozytywnie wpłynąć na ekologię.

Dni Otwarte dla Turystyki to okazja do zapoznania się z urokliwymi miejscami i ich bogatą historią. Weekend w Busku- Zdroju obfitował w wiele wydarzeń dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas i tych, którzy wolą spokojne korzystanie z uroków natury. W minioną niedzielę zaplanowano warsztaty i pokazy “RolKove” w kompleksie Tężnia Busko.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama